Informacje

KĘTY. Podwójny pościg za pijanym kierowcą

W dniu 20 listopada 2019 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przedstawili zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pomimo zakazu, 26 – letniemu mieszkańcowi gminy Kęty. Drogowy przestępca wpadł dzięki wzorowej reakcji małżeństwa z gminy Kęty oraz mieszkańca Andrychowa.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór (16.11.2019)  w Bulowicach na ulicy Krakowskiej przed jednym z marketów. Tuż po godzinie 19.00 małżeństwo  z gminy Kęty, siedząc w swoim samochodzie dostrzegło, że za kierownicę zaparkowanego nieopodal opla astry wsiada zataczający się mężczyzna i odjeżdża. Świadkowie drogowego przestępstwa natychmiast podjęli pościg za oplem. Taką samą decyzję podjął mieszkaniec Andrychowa, który siedząc w swoim samochodzie również dostrzegł pijanego kierowcę. Po kilku minutach pościgu opel skręcił w ulicą Świerkową i zatrzymał się na poboczu. Jadące za nim małżeństwo zatrzymało pojazd przed nim, uniemożliwiając mu dalszą jazdę w przód, natomiast  mieszkaniec Andrychowa zablokował opla od tyłu.

Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy z rąk wzorowych obywateli przejęli 26 – letniego mieszkańca gminy Kęty. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało 2 promile alkoholu a ponadto okazało się , że mężczyzna posiada również sądownie orzeczony zakaz kierowania.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 natomiast za kierowanie pojazdem z sądownym zakazem kierowania grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługują Państwo Barbara i Andrzej – małżeństwo z gminy Kęty oraz Pan Grzegorz z Andrychowa. Wzorowi obywatele widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, zareagowali instynktownie i niezależnie od siebie,  doprowadzając do wyeliminowania drogowego przestępcy.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Chwała za zatrzymanie pijaka. W Oświęcimiu prędzej czy później też dojdzie do tragedii. Czy ktoś zajmie się nieoświetlonymi rowerami widmo przejeżdżającymi w godzinach wieczornych przez przejścia dla pieszych? Odblasków zero a oświetlenie uliczne (jego jakość) też pozostawia wiele do życzenia. To jakiś nowy rodzaj rosyjskiej ruletki czy młodzież szuka adrenaliny?

  2. Zachowanie chwalebne aczkolwiek ryzykowne. Dobrze, że w pijanym widzie ich nie staranował.

Send this to a friend