Informacje

KĘTY. Podpalacze wpadli na gorącym uczynku

W sobotę 21 października 2017 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach interweniowali w sprawie mężczyzn, którzy wypalali trawę.  Dzięki zgłoszeniu osoby postronnej oraz  szybkiej reakcji policjantów, ogień w porę został ugaszony, a sprawcy ukarani.

Do zdarzenia doszło w sobotę  w Bielanach gm. Kęty. Tuż przed godziną 12.00  policjanci otrzymali zgłoszenie od anonimowej osoby o mężczyznach, którzy podpalają trawę przy ulicy Kęckiej. Na miejsce natychmiast pojechał patrol, który odnalazł podpalaczy. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Kęt.  Policjanci natychmiast nakazali mężczyznom ugaszenie tlącej się trawy i zaprzestanie dalszego wypalania łąki.  Sprawcy wykroczenia zostali ukarani mandatami karnym.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się osobie, która powiadomiła o podpaleniu łąki, zanim ogień się rozprzestrzenił. Dzięki takiej postawie sprawcy szybko odpowiedzieli za popełniony czyn z Ustawy o ochronie przyrody.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Jaki „czyn z Ustawy o ochronie przyrody” popełnili sprawcy? Pytanie kieruję do rzetelnych dziennikarza, redaktora – administratora.

Send this to a friend