Informacje

KĘTY. Podejrzany o znęcanie się nad matką zatrzymany

Policyjny dozór, zakaz zbliżania się oraz nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania, taką decyzję podjął prokurator na podstawie dowodów zebranych przez policjantów, wobec 34 – letniego mieszkańca Kęt podejrzanego o znęcanie nad matką.

W dniu 13 marca 2018 wieczorem, policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zostali zaalarmowani przez 62 – letnią mieszkankę jednego z kęckich osiedli o awanturze domowej, którą wszczął jej nietrzeźwy syn. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Przestraszoną kobietę zastali na schodach, gdyż wybiegła z mieszkania w obawie synem, który groził jej nożem.  Następnie funkcjonariusze, zachowując względy bezpieczeństwa, weszli do mieszkania, gdzie obezwładnili i zatrzymali 34 – latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,73 promile alkoholu.

W kilkanaście godzin policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że podejrzany przez dłuższy czas znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką. W dniu 15 marca br. 34 – latek został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci: nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się do matki oraz policyjnego dozoru.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend