Informacje

KĘTY. Podejrzany o rozbój na seniorce znaleziony i zatrzymany

Policjanci Komisariatu Policji w Kętach, zatrzymali 35 – letniego mieszkańca Kęt, podejrzanego o dokonanie rozboju na 75 – letniej mieszkance Kęt. Funkcjonariusze odzyskali, a następnie zwrócili seniorce telefon komórkowy, który straciła podczas zdarzenia.

Do tej bulwersującej napaści doszło pod koniec lutego br. na ulicy Kleparz Boczna w Kętach.   Przechodzący obok 75 – latki mężczyzna, usiłował wyrwać jej z rąk torbę z zakupami. Kiedy jednak seniorka nie puszczała, sprawca wywrócił ją, a następnie zabrał torbę i zbiegł. W wyniku upadku kobieta nie doznała żadnych poważniejszych obrażeń ciała. Policjanci w kilka chwil byli na miejsc zdarzenia, a po ustaleniu szczegółów oraz rysopisu rabusia zaczęli penetrację miasta. Niestety nigdzie nie natrafili na jego ślad.

Intensywnie pracując nad ustaleniem personaliów sprawcy funkcjonariusze wpadli na jego trop. W wyniku prowadzonych czynności ustalili, że związek ze zdarzeniem ma 35 – letni mieszkaniec Kęt. Ustalenia policjantów potwierdziło przeszukanie mieszkania mężczyzny, w którym funkcjonariusze odnaleźli skradzioną komórkę. Podejrzany został zatrzymany w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut rozboju.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend