Informacje

KĘTY. Podejrzany o grabież na cmentarzu

W dniu 10 sierpnia 2017 policjanci z Komisariatu Policji  w Kętach zatrzymali 23 – letniego mieszkańca Kęt, podejrzanego o ograbienie grobów oraz znieważenie miejsca spoczynku. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i wkrótce za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Do kradzieży doszło kilka dni temu na Cmentarzu Komunalnym  w Kętach. Sprawca skradł elementy kaplicy cmentarnej oraz grobowca.  Z kaplicy  zrabował miedzianą blachę, stanowiącą poszycie dachowe, natomiast z grobowca skradł dwie kule granitowe stanowiące element dekoracyjny.

W trakcie prowadzonych czynności kęccy policjanci ustalili, że związek z kradzieżą ma 23 – letni mieszkaniec Kęt. Mężczyzna został zatrzymany w ubiegły czwartek na terenie jednego z kęckich osiedli. Podejrzany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili mu dwa zarzuty ograbienia grobów oraz znieważenia miejsca spoczynku. Mężczyzna przyznał się do czynu.  Aktualnie funkcjonariusze prowadzą czynności mające na celu odnalezienie skradzionych elementów kaplicy i grobowca.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend