Informacje

KĘTY. Pijany kierowca wjechał w drzewo

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Efektem nietrzeźwego rajdu było stłuczenie głowy, uszkodzony samochód oraz poważne konsekwencje karne.

Wczoraj (6.05.2019)  tuż przed godziną 20.00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące samochodu, który uderzył w drzewo przy ulicy Spacerowej w Kętach. Na miejsce natychmiast pojechały służby ratunkowe. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 30 – letni mieszkaniec Kęt, kierując samochodem marki Nissan stracił panowanie nad pojazdem zjechał z jezdni,  a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierowca doznał stłuczenia głowy. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,70 promila alkoholu.

Policjanci przypominają o konsekwencjach i apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. 

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend