Informacje

KĘTY. Nielegalna działalność hazardowa

W dniu 26 września 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-skarbowego z Krakowa zlikwidowali  salon gier,  prowadzący nielegalną działalność hazardową. Zabezpieczone zostały cztery automaty, których wartość oszacowana została na 24 tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że na terenie Kęt działa punkt, w którym funkcjonują automaty do gier hazardowych. Z pozoru lokal był zamknięty, a możliwość wejścia do niego mieli jedynie stali bywalcy.  W ubiegłą środę policjanci wspólnie z celnikami przystąpili do działania, w wyniku którego potwierdzili, wcześniejsze ustalenia. W lokalu pracowały cztery hot-spoty. Automaty o szacowanej wartości 24 tysięcy złotych zostały zabezpieczone, a następnie przewiezione do Urzędu Celno-skarbowego.

Za prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej grożą surowe kary finansowe tj. 100 tys. zł. od jednego automatu. Taka kara grozi nie tylko właścicielowi nielegalnych automatów, ale również osobie, która wydzierżawiła lub wynajęła lokal, w którym funkcjonują nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

 1. @a
  27 września 2018 o 13:03
  „A co teraz jest w tej budzie za „Berlinem”, kiedyś był tam warzywniak?
  Od czasu do czasu czuć z wentylacji dym z papierosów, a stężenie ma niesamowite. ”

  ciekawski donosiciel

 2. A co teraz jest w tej budzie za „Berlinem”, kiedyś był tam warzywniak?
  Od czasu do czasu czuć z wentylacji dym z papierosów, a stężenie ma niesamowite.

Send this to a friend