Informacje

KĘTY. Na rynku zakopią kapsułę czasu

Zdjęcia, kopie założycielskich dokumentów miasta, pamiątki i co jeszcze? – zachęcamy mieszkańców do udziału w naszym projekcie – stworzenia kapsuły czasu, która zostanie zakopana na kęckim Rynku i otwarta przez następne pokolenia kęczan za 50 lat.

Pomysłodawczynią kapsuły jest Żaneta Siwiec, do niedawna przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach. – Chcielibyśmy „zachować” ten szczególny czas – mówi Żaneta. – Tylko teraz świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, rok 2018 został ogłoszony przez Radę Miejską Rokiem Ambrożego Grabowskiego, a jeszcze kilkanaście miesięcy temu uczestniczyliśmy w obchodach jubileuszu 740-lecia Kęt. To dobra okazja do tego, by upamiętnić te ważne wydarzenia.

W projekt zaangażowała się Gmina Kęty i Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach. Zachęcamy jednak inne instytucje, szkoły, stowarzyszenia i osoby prywatne do tego, by w różnych formach (także w komentarzach i mediach społecznościowych) składały swojej propozycje, co takiego w kapsule można umieścić. Kapsuła trafi na Rynek 21 października podczas Jarmarku Świętojańskiego.

– 50 lat to kawał historii. Wszystko oczywiście można zapisać w dostępnych technologiach, ale nie wiadomo czy po pięciu dekadach ludzkość będzie ich wciąż używała, skoro płyty CD już odchodzą do lamusa – mówi Żaneta Siwiec. – Niech ta akcja stanie się świadectwem naszego lokalnego patriotyzmu, materialnym symbolem naszych czasów – dodaje.

Propozycje można zgłaszać:
– osobiście lub telefonicznie w Urzędzie Gminy Kęty (Rynek 7, Wydział Rozwoju) i Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach (Rynek 16) w godzinach pracy placówek.
– w komentarzach pod artykułem.
– w mediach społecznościowych Info Kęty, muzeum i Gminy Kęty.

Kety.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend