Informacje

KĘTY. MZK Kęty wzbogacił się o kolejny niskopodłogowy autobus

Spółka Międzygminny Zakład Komunikacyjny w Kętach, której autobusy obsługują linie w gminach Kęty, Andrychów oraz Porąbka kupiła nowy autobus. Dostosowany jest do potrzeb osób mających problem z poruszaniem się i matek podróżujących z dziećmi w wózkach. Dzięki wysuwanej platformie nikt nie będzie miał problemu z dostaniem się do środka.

Autobus pochodzi z Norwegii. Umowę kupna – sprzedaży podpisano 17 stycznia 2017 r. Wyprodukowany został w 2003 r. i dotychczas przejechał 400 tys. km. To czwarty taki pojazd zasilający tabor kęckiej spółki. Od dziś obsługiwał będzie pasażerów na trasach wszystkich linii.

Koszt zakupu pojazdu mieszczącego 40 pasażerów wraz z dostosowaniem go do potrzeb MZK w Kętach wyniósł około 80 tys. zł.

– Mamy możliwość dokładnego sprawdzenia autobusu przed zakupem i zawsze to robimy – tłumaczy Henryk Piekiełko z MZK Kęty. – Po podjęciu decyzji o zakupie autokar przechodzi gruntowne malowanie, odświeżenie wnętrza, zostanie oznaczony logiem MZK Kęty, jest zarejestrowany i dopiero wtedy wyjeżdża na drogę – tłumaczy.

Prezes MZK Kęty zdradza, że spółka jeszcze w tym roku prawdopodobnie wzbogaci się o kolejne trzy autobusy z norweskiego rynku.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend