Informacje

KĘTY. Jest zielone światło dla budowy obwodnicy

Urząd Gminy Kęty ma już prawomocną decyzję środowiskową dla budowy obwodnicy, która odciąży centrum Kęt i ułatwi dojazd do zachodniej części miasta.

Brakujący odcinek ma blisko trzy kilometry długości. Starania o budowę trwają od lat. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie wydał już wcześniej pozytywną decyzję, jednak w wyniku odwołań części mieszkańców zgoda została uchylona przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

– W nowym wniosku uwzględniliśmy uwagi i zastrzeżenia zgłoszone przez GDOŚ – mówi Marcin Śliwa, wiceburmistrz Gminy Kęty. – Teraz mając już prawomocną decyzję możemy przystąpić do przygotowania projektu budowlanego i uzyskania niezbędnych uzgodnień. W gminnym budżecie zabezpieczyliśmy na to 360 tys. zł. – dodaje.

Projekt ma być gotowy do końca przyszłego roku. Szacuje się, że koszt całej inwestycji wyniesie ponad 30 mln zł. Urząd Gminy liczy, że uda się pozyskać unijną dotację, a budowę realizować etapami.

Północny odcinek obwodnicy będzie zaczynał się od istniejącego ronda na ul. Mickiewicza przy drodze wojewódzkiej 948 z Oświęcimia, dalej będzie dochodził do ul. Młodzieży Polskiej, następnie przebiegał wzdłuż stadionu Hejnału, przetnie ul. Sobieskiego oraz park i połączy się z ul. Spacerową, czyli istniejącym już pierwszym południowym fragmentem obwodnicy. W rejonie ul. Sobieskiego zaplanowano budowę ronda i budowę tunelu pod torowiskiem linii kolejowej 117.

Kety.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend