Informacje

KĘTY. I uroczysta sesja Rady Miejskiej w Kętach

W poniedziałek (19 listopada) o godz. 16.00 w Sali widowiskowej Domu Kultury odbyła się uroczysta I sesja Rady Miejskiej w Kętach kadencji 2018-2023.

Po otwarciu sesji i stwierdzeniu prawomocności obrad, Janina Sordyl, radna senior Rady Miejskiej w Kętach przystąpiła do przedstawienia porządku obrad i wręczenia zaświadczeń o wyborze radnym, po czym odbyło się ślubowanie radnych.

„Wierny konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki Radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”.

Po złożeniu ślubowania radni przystąpili do wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Kętach. Zostali nimi (kolejno) Marek Nycz i Urszula Włodarczyk.
Kolejnym punktem sesji było wręczenie Krzysztofowi Janowi Klęczarowi zaświadczenia o wyborze Burmistrza Gminy Kęty oraz złożenie ślubowania.

– Szanowny Panie Przewodniczący, wysokie Prezydium, dostojni Radni Rady Miejskiej, szanowni Państwo obecni na tej dzisiejszej uroczystej sesji, jest dla mnie wielkim zaszczytem, jednocześnie wielką przyjemnością, że jest mi dane drugi raz w takiej sytuacji przed Państwem stanąć. Nie ukrywam, że presja jaką odczuwam jest niewspółmiernie większa, albowiem zaufanie jakim mnie Państwo obdarzyli sprawia, że z wielką determinacją i wolą dalszej ciężkiej pracy przystępuję do sprawowania tego urzędu. Jest takie stare przysłowie: „głupiec wie wszystko, a człowiek mądry uczy się cały czas” i ja mam poczucie, że wiele nauki jeszcze przede mną. Po tych czterech latach mogę śmiało powiedzieć – to były dobre cztery lata dla samorządu, dla Gminy Kęty i jej mieszkańców. Nie uważam jednak, aby to była moja zasługa. To zasługa uczciwej, ciężkiej pracy zespołu ludzi, moich najbliższych współpracowników, pracowników Urzędu Gminy Kęty, znakomitej współpracy z Radą Miejską, organizacjami społecznymi, grupami formalnymi i nieformalnymi, mieszkańcami naszej gminy. Jestem głęboko przekonany, że przed nami kolejne lata dobrej pracy i służby na rzecz naszej gminy. Chciałem wyrazić szczere podziękowania i wdzięczność za zaufanie jakim mnie Państwo obdarzyliście. Z tego miejsca obiecuję, że dołożę wszelkich starań i nie będę się oszczędzał, aby najbliższe lata były dobre dla naszej gminy – powiedział Krzysztof Jan Klęczar.

Sesja zakończyła się około godz. 18. Wzięło w niej udział 20 z 21 radnych Rady Miejskiej w Kętach.

UG Kęty

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend