Kultura

KĘTY. Dzień Otwarty w OSP

Zanim będzie coś o przebiegu Dnia Otwartego, na wstępie kierujemy serdeczne podziękowania dla Was (Ciebie), uczestników tego wydarzenia, sympatyków, przyjaciół „Ratownictwa z pasją…”, dziękujemy za Waszą obecność! To Wy  (Ty) byliście beneficjentami tego wydarzenia, to Wy (Ty) jesteście beneficjentami naszych działań. Dziękujemy za tak dużą frekwencję! Bez Was (Ciebie) nasze działania nie miałyby sensu.

A teraz możemy przejść do małego streszczenia.

W niedzielę od godziny 13 witaliśmy przybywających do nas gości. Z uwagi na napięty harmonogram pokazów raczej trudno było na spokojny poczęstunek grochówką strażacką, kiełbasą z grilla czy deserem lodowym, nie wspominając już o grillowanych bananach.

Planując pokazy ratownicze skupiliśmy się na żywym kontakcie z publicznością, która stała się częścią pokazów, przenosiliśmy pomoc i ratownictwo na płaszczyznę życia codziennego. Każda poprawna odpowiedź nagradzana była sprzętem ratowniczym: gaśnicami domowymi, apteczkami medycznymi, a także gadżetami naszej jednostki (kubki, smyczki i kalendarze), które szybko znajdowały nowych właścicieli. Można było poczuć się strażakiem i użyć sprzętu, który na co dzień stanowi zabezpieczenie w naszej jednostce. Każdy zainteresowany i świadomy kierowca zaopatrzony został w kartę ratownicząswojego pojazdu i uzyskał wszelkie stosowne porady od pracowników Stacji Kontroli Pojazdów „Auto-Mar” Mariusz Klekot.

Jakie sceny z życia strażaków mogliśmy Wam zaprezentować:

 •  ratownictwo wysokościowe we współpracy z psami ratowniczymi (ewakuacja poszkodowanych, autoratownictwo, transport zespołu ratowniczego)
 • krwotok i amputacja – zalecane postępowanie przed przyjazdem ratowników medycznych
 • musztra w wykonaniu MDP
 • pokaz pożaru wew. spowodowanego przepięciem w szafie elektrycznej – gościnnie narracje akcji prowadził instruktor cfbt.pl dh Marcin Chuchro
 • czym zajmuje się MDP – scenka artystyczna
 • ratownictwo techniczne w wykonaniu druhen (zastosowanie i opis sprzętu hydraulicznego)
 • ratownictwo specjalistyczne – kamera wziernikowa i geofon
 • kamera termowizyjna – zasadność użycia, działanie na przykładzie realnie zadymionego pomieszczenia
 • pierwsza pomoc przedweterynaryjna dla zwierząt domowych – gościnnie wykładowcy Ośrodka Edukacji Sokrates

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych:

 • strażacki tor przeszkód
 • zaczarowana łódka
 • lina do wspinaczki
 • dogoterapia w wykonaniu strażackim
 • kolorowe twarze i spersonalizowane baloniki

Mamy nadzieję, że sprostaliśmy Waszym oczekiwaniom, wierzymy, że zdobyta wiedza empiryczna zaowocuje w waszym codziennym życiu.

Dziękujemy za wsparcie akcji „Klapki dla Gambii” przypominamy, że do końca czerwca stoi stosowny karton na klapki w remizie – zachęcamy!

1500 orzeźwiających lodów, 80 litrów strażackiej grochówki, 150 porcji kiełbasy z grilla, 60 bananów z grilla – czyli darmowy obiad z deserem, możliwy był dzięki naszym partnerom, którzy wspierali to wydarzenie: Ice-Mastry, Baket, Auto-Mar Mariusz Klekot, Ośrodek Szkolenia Sokrates, Elektro-Instal Maciej Klebański, Piekarnia Porąbka – Tadeusz Oczkowski, ZBIG MAR PEK, Refresco, Medical-Team – DZIĘKUJEMY!

13 maja był również dniem zbiórki ulicznej prowadzonej przez nasze stowarzyszenie, której celem jest dofinansowanie wyjazdu przeszło 30 członków MDP na 14-sto dniowy obóz wakacyjny nad morzem w dniach 30.06 – 14.07 – MRZEŻYNO 2018.
Dziękujemy za wsparcie! Zebraliśmy kwotę 9 474,02 zł.
Dzięki Waszej hojności udało się obniżyć wpłaty uczestników do kwoty max. 500,00 zł.

Radosna twórczość naszych gości nagrodzona upominkami:

Nasi strażacy o nas zawsze dbają, tysiące pomysłów jak zwykle mają. By odgonić na niedzielę burzowe chmury, wymyślili metalowy pochłaniacz niepogody- to wcale nie bzdury. By było czysto nawet plac umyli, kęccy strażacy są naprawdę mili. Rozwinęli węże, pachołki postawili, byście kochani w niedzielę dobrze się bawili. Z tych zdjęć wynika morał nie byle jaki- jesteście niezastąpieni, dziewczyny i chłopaki. Dlatego w niedzielę wszyscy dzielnie przybywamy i naszych kęckich strażaków tego dnia wspieramy.

Aneta Bogacz

Pełna galeria zdjęć na: http://www.ospkety.pl/dzien-otwarty-2018/ 

www.kety.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend