Informacje

KĘTY. Blisko 300 zarzutów dla dealerów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu przejęciem kilkuset porcji narkotyków oraz przedstawieniem blisko 300 zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zakończyli postępowanie prowadzone wobec dwojga dealerów narkotykowych. Przestępczy duet podejrzany jest zarówno o posiadanie  jak i udzielanie środków odurzających.

Sprawa swój początek miała w pod koniec marca 2019r. Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że dwoje mieszkańców Kęt może posiadać większe ilości narkotyków.  W związku z powyższym  przeszukali  mieszkanie 25 – letniej kobiety oraz jej 31 – letniego partnera.

W wyniku tych czynności policjanci odnaleźli i zabezpieczyli dwa worki foliowe. Jeden z zawartością amfetaminy, a drugi z zawartością suszu marihuany.  Ponadto w mieszkaniu zabezpieczono kilka tysięcy złotych pochodzących najprawdopodobniej z narkotykowego procederu.  W związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających podejrzani zostali zatrzymani.

W trakcie trwającego kilkanaście tygodni postępowania policjanci zebrali dowody potwierdzające, że para zajmowała się również rozprowadzaniem narkotyków wśród młodych mieszkańców Gminy Kęty. W tej sprawie podejrzanym postawiono łącznie 278 zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. posiadania i udzielania środków odurzających.

Funkcjonariusze  oszacowali, że z zabezpieczonych środków odurzających podejrzani mogli wytworzyć kilkaset porcji narkotyku. Zatrzymaniem dealerów i zlikwidowaniem ich procederu funkcjonariusze nie dopuścili, aby narkotyki trafiły do obrotu.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich rozprowadzanie nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend