Informacje

KĘTY. Bezpłatny mobilny system ostrzegania

Uprzejmie informujemy, że mieszkańcy Gminy Kęty mogą korzystać z bezpłatnego, mobilnego systemu ostrzegania i informowania SISMS za pomocą aplikacji BLISKO, jak również wiadomości e-mail.

Samorządowy Informator SMS (SISMS) jest systemem mającym na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa mieszkańców, ale również skuteczną komunikację samorządu z mieszkańcami. Podstawową rolą systemu jest przekazywanie informacji np. o zagrożeniach atmosferycznych, tj. wichurach, gwałtownych burzach, opadach, itd. jak również powiadamianie mieszkańców o poważnych awariach, np. wodociągowych, energetycznych czy drogowych. Ponadto na bieżąco będą wysyłane komunikaty np. o bezpłatnych badaniach lekarskich i programach zdrowotnych, zbliżających się terminach opłat podatkowych, terminach składania dokumentów, itp. oraz wszelkich ciekawych wydarzeniach na terenie Gminy Kęty związanych z m. in. ze sportem czy kulturą (np. o imprezach, zawodach itp.), jak również wszelkich innych ważnych wydarzeniach na terenie gminy.

Aplikacja BLISKO, należąca do systemu SISMS, służy do masowego powiadamiania ludności w szybki i skuteczny sposób. Jej podstawową zaletą jest umożliwienie mieszkańcowi swobodnego wyboru serwisów informacyjnych.

Poprzez aplikację dostępne są również informacje przekazywane przez innych dostawców:
Child Alert,
Komunikaty alergiczne,
Komenda Główna Policji,
Komenda Wojewódzka Policji,
Wyłączenia prądu.

Aplikacja jest bezpłatna, jak również korzystanie z niej jest całkowicie bezpłatne. Większość  użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone) – aplikację można pobrać na urządzenie mobilne pod tym adresem.

Aby otrzymywać powiadomienia drogą e-mail można zarejestrować swój adres za pomocą tego formularza.

Film przedstawiający możliwości aplikacji oraz jej skróconą instrukcję obsługi.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend