Informacje

KĘTY. Bezpłatny mobilny system ostrzegania

Uprzejmie informujemy, że mieszkańcy Gminy Kęty mogą korzystać z bezpłatnego, mobilnego systemu ostrzegania i informowania SISMS za pomocą aplikacji BLISKO, jak również wiadomości e-mail.

Samorządowy Informator SMS (SISMS) jest systemem mającym na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa mieszkańców, ale również skuteczną komunikację samorządu z mieszkańcami. Podstawową rolą systemu jest przekazywanie informacji np. o zagrożeniach atmosferycznych, tj. wichurach, gwałtownych burzach, opadach, itd. jak również powiadamianie mieszkańców o poważnych awariach, np. wodociągowych, energetycznych czy drogowych. Ponadto na bieżąco będą wysyłane komunikaty np. o bezpłatnych badaniach lekarskich i programach zdrowotnych, zbliżających się terminach opłat podatkowych, terminach składania dokumentów, itp. oraz wszelkich ciekawych wydarzeniach na terenie Gminy Kęty związanych z m. in. ze sportem czy kulturą (np. o imprezach, zawodach itp.), jak również wszelkich innych ważnych wydarzeniach na terenie gminy.

Aplikacja BLISKO, należąca do systemu SISMS, służy do masowego powiadamiania ludności w szybki i skuteczny sposób. Jej podstawową zaletą jest umożliwienie mieszkańcowi swobodnego wyboru serwisów informacyjnych.

Poprzez aplikację dostępne są również informacje przekazywane przez innych dostawców:
Child Alert,
Komunikaty alergiczne,
Komenda Główna Policji,
Komenda Wojewódzka Policji,
Wyłączenia prądu.

Aplikacja jest bezpłatna, jak również korzystanie z niej jest całkowicie bezpłatne. Większość  użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone) – aplikację można pobrać na urządzenie mobilne pod tym adresem.

Aby otrzymywać powiadomienia drogą e-mail można zarejestrować swój adres za pomocą tego formularza.

Film przedstawiający możliwości aplikacji oraz jej skróconą instrukcję obsługi.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend