Biznes, Informacje

KĘTY. Beskidzka Droga Integracyjna powstanie do roku 2023?

Beskidzka Droga Integracyjna znalazła się w rządowym, zaktualizowanym właśnie Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, który zakłada wybudowanie ponad 220 km nowych dróg krajowych w Małopolsce za prawie 12 mld 789 mln zł.

W zeszłym tygodniu rząd przyjął aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, dokonaną przez resort infrastruktury i budownictwa. Przybyło także pieniędzy na inwestycje, bo został zwiększony limit wydatków – z 107 mld zł do 135 mld zł.  Ministerstwo zastrzega jednak, że ostateczna wartość programu zostanie określona po rozliczeniu wszystkich zadań skierowanych do realizacji.

W sumie w Małopolsce ma powstać ponad 220 km km nowych dróg krajowych. To decyzja kluczowa dla rozwoju komunikacji w regionie.

Beskidzka Droga Integracyjna – wiodąca z Bielska-Białej do Głogoczowa, przez Kęty, Andrychów, Wadowice – ma być drogą ekspresową S52.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało też, że wraz z oszczędnościami uzyskiwanymi podczas rozstrzygania postępowań przetargowych, na listę będą trafiać kolejne zadania.

Kliknij na mapę aby powiększyć

Kęty.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend