Biznes, Informacje

KĘTY. Beskidzka Droga Integracyjna powstanie do roku 2023?

Beskidzka Droga Integracyjna znalazła się w rządowym, zaktualizowanym właśnie Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, który zakłada wybudowanie ponad 220 km nowych dróg krajowych w Małopolsce za prawie 12 mld 789 mln zł.

W zeszłym tygodniu rząd przyjął aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, dokonaną przez resort infrastruktury i budownictwa. Przybyło także pieniędzy na inwestycje, bo został zwiększony limit wydatków – z 107 mld zł do 135 mld zł.  Ministerstwo zastrzega jednak, że ostateczna wartość programu zostanie określona po rozliczeniu wszystkich zadań skierowanych do realizacji.

W sumie w Małopolsce ma powstać ponad 220 km km nowych dróg krajowych. To decyzja kluczowa dla rozwoju komunikacji w regionie.

Beskidzka Droga Integracyjna – wiodąca z Bielska-Białej do Głogoczowa, przez Kęty, Andrychów, Wadowice – ma być drogą ekspresową S52.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało też, że wraz z oszczędnościami uzyskiwanymi podczas rozstrzygania postępowań przetargowych, na listę będą trafiać kolejne zadania.

Kliknij na mapę aby powiększyć

Kęty.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend