Informacje

KĘTY. Areszt dla niedoszłego zabójcy żony

We wtorek 2 kwietnia 2019 w godzinach popołudniowych  Sąd Rejonowy w Oświęcimiu zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec 53  – letniego mieszkańca Kęt podejrzanego o usiłowanie zabójstwa żony.

W trakcie prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu policjanci zebrali dowody na podstawie których ustalili, że do tragedii rodzinnej doszło 1 kwietnia 2019 o godzinie 5.30 w Kętach przed jednym z domów jednorodzinnych.  Wracająca do domu od rodziny 53 – letnia mieszkanka Kęt została zaatakowana przez swojego męża, który następnie dwukrotnie ugodził ją nożem kuchennym w brzuch. Fakt ataku dostrzegła kierująca, która właśnie przejeżdżała  samochodem obok posesji. Kobieta zaczęła trąbić. Sygnał ten usłyszał syn pokrzywdzonej, który wybiegł z domu i obezwładnił 53 – latka, którego następnie przekazał przybyłym na miejsce policjantom.  Podejrzany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W chwili zdarzenia sprawca był nietrzeźwy 2,40 promila alkoholu. Pokrzywdzona  z ranami kłutymi  brzucha została przewieziona  karetką Pogotowia Ratunkowego do jednego ze śląskich szpitali, gdzie przeszła skomplikowaną operację.

Dziś podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa.    Następnie trafił przed oblicze sędziego , który przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec niego  środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Za usiłowanie zabójstwa grozi  kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend