Informacje

KĘTY. 5 tys. zł dla Służby Maltańskiej

30 listopada wolontariusze kęckiego oddziału Maltańskiej Służby Medycznej odebrali z rąk kierownictwa sklepu TESCO w Brzeszczach czek, potwierdzający przyznanie grantu w programie „Decydujesz, Pomagamy”. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu Maltańczycy będą mogli zrealizować swój pomysł na program długoterminowego wolontariatu dla młodzieży ze szkół średnich w swoim regionie.

Program „Decydujesz, pomagamy” ma na celu wsparcie lokalnych organizacji, które chcą zmieniać na lepsze swoje najbliższe otoczenie. Inicjatywa swoim zasięgiem objęła całą Polskę, podzieloną na 125 mikroregionów. W każdym z nich został przyznany grant w wysokości 5000 zł. O tym, która organizacja otrzyma dofinansowanie zdecydowali klienci Tesco – a zarazem mieszkańcy danego obszaru – w otwartym głosowaniu, które odbyło się w październiku we wszystkich sklepach sieci TESCO. Maltański Wolontariat Młodzieżowy zdobył 18344 głosy, tym samym zwyciężając w swoim mikroregionie.

– Pomysł Maltańskiego Wolontariatu Młodzieżowego zrodził się w Kętach już dawno, teraz mamy szansę go zrealizować! – cieszą się wolontariusze. – Oprócz tradycyjnego kursu pierwszej pomocy zaplanowaliśmy mini szkolenie z promocji, fundraisingu oraz planowania i zarządzania wydarzeniami – dodają. Zdobyte podczas szkolenia umiejętności nowi wolontariusze wykorzystają, organizując nietypowy Dzień Wagarowicza w swoich szkołach. Będzie też czas na zabawę i integrację: między innymi podczas wspólnego kolędowania czy wyjścia w góry.

– Jestem dumny z moich wolontariuszy, że sami przygotowali i zaplanowali ten projekt. Dziękuję Michałowi Rżysko za wsparcie merytoryczne i pomoc w wypełnieniu aplikacji. Cieszę się, że dzięki wsparciu z programu możemy szerzyć działalność Maltańskiej Służby Medycznej i angażować młodych ludzi z potencjałem – mówi Mariusz Zawada, Komendant oddziału Kęty.

Kęcki oddział Maltańskiej Służby Medycznej, która poprowadzi program wolontariatu młodzieżowego, istnieje od 2011r. Wolontariusze organizują szkolenia i pokazy pierwszej pomocy, zabezpieczenia i transporty medyczne, prowadzą wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, a także włączają się w pomoc socjalną, organizując m. im. Opłatek Maltański. Wszystko to w ścisłym związku z ideą Zakonu Maltańskiego, którego motto brzmi: „Obrona wiary i pomoc potrzebującym”.

4 grudnia rusza rekrutacja do projektu. Zachęcamy wszystkich do śledzenia relacji z przebiegu akcji na profilu oddziału Kęty na Facebooku (https://www.facebook.com/msmkety) oraz na stronach internetowych naszego portalu. Szczegółowych informacji o programie udziela Anna Bogacz (anna.bogacz@zakonmaltanski.pl).

Kety.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend