Informacje

JAWISZOWICE. Piraci drogowi w rękach policji

W dniu 18 stycznia 2019 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Jawiszowic wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców, którzy wsiadając za kierownicę samochodów popełnili przestępstwo.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany tuż po godzinie 8.00 w Jawiszowicach na ulicy Turystycznej. 33 – letni mieszkaniec Jawiszowic, który kierował samochodem marki Audi, zwrócił na siebie uwagę policjantów tym, że na widok policyjnego radiowozu natychmiast zawrócił. Powyższy fakt mógł świadczyć o tym, że kierowca z jakiegoś powodu chciał uniknąć policyjnej kontroli. Funkcjonariusze błyskawicznie ruszyli za audi dając sygnały do zatrzymania się. Podczas kontroli szybko okazało się , że kierowca nie posiadał prawa jazdy, gdyż kilka lat wcześniej zostało mu ono zatrzymane.

Kilkadziesiąt minut później na tej samej ulicy policjanci do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Skoda. Kiedy 63 – letni mieszkaniec Jawiszowic opuścił szybę w drzwiach pojazdu funkcjonariusze od razu wyczuli od niego woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi kierowcy, który kieruje pojazdem nie posiadając uprawnień do kierowania, a posiadane wcześniej uprawnienia zostały mu odebrane np.: po upływie okresu na który sąd je odebrał, bądź po odebraniu dokumentu za przekroczenie 24 punktów karnych.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend