Informacje

JAWISZOWICE. Piraci drogowi w rękach policji

W dniu 18 stycznia 2019 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Jawiszowic wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców, którzy wsiadając za kierownicę samochodów popełnili przestępstwo.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany tuż po godzinie 8.00 w Jawiszowicach na ulicy Turystycznej. 33 – letni mieszkaniec Jawiszowic, który kierował samochodem marki Audi, zwrócił na siebie uwagę policjantów tym, że na widok policyjnego radiowozu natychmiast zawrócił. Powyższy fakt mógł świadczyć o tym, że kierowca z jakiegoś powodu chciał uniknąć policyjnej kontroli. Funkcjonariusze błyskawicznie ruszyli za audi dając sygnały do zatrzymania się. Podczas kontroli szybko okazało się , że kierowca nie posiadał prawa jazdy, gdyż kilka lat wcześniej zostało mu ono zatrzymane.

Kilkadziesiąt minut później na tej samej ulicy policjanci do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Skoda. Kiedy 63 – letni mieszkaniec Jawiszowic opuścił szybę w drzwiach pojazdu funkcjonariusze od razu wyczuli od niego woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi kierowcy, który kieruje pojazdem nie posiadając uprawnień do kierowania, a posiadane wcześniej uprawnienia zostały mu odebrane np.: po upływie okresu na który sąd je odebrał, bądź po odebraniu dokumentu za przekroczenie 24 punktów karnych.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend