Informacje

Jakim zegarkiem obdarować kobietę

Właściwie dobrany, piękny i wartościowy zegarek może być wspaniałym prezentem dla kobiety, choć nie każdej. Jakkolwiek gustowne zegarki mogą być dla pań dodatkowym elementem biżuterii, to nie wszystkie kobiety lubią coś takiego na ręku nosić. Te, które wkładają na siebie sporo elementów biżuterii, z zegarka często rezygnują, by nie przesadzić z liczbą świecidełek. Są i takie kobiety, które po prostu nigdy nie przyzwyczaiły się do zegarka na rękę, toteż nie ma pewności, czy taki prezent nie powędruje na zawsze do pudełka czy szuflady z precjozami.

Spokojnie, to tylko zegarek

Można zaryzykować tezę, że o ile mężczyźni zerkają sobie nawzajem na zegarki, o tyle kobiety już niekoniecznie. Owszem, może je zainteresować design tego, co rozmówczyni nosi na ręku, ale już niekoniecznie marka. Prasa kobieca poświęca niewiele miejsca zegarkom – najwyraźniej nie jest to temat zasługujący na częste i obszerne omawianie.

Nie znaczy to jednak, że nie warto próbować. Ogromny wybór damskich zegarków znaleźć można na stronie https://www.czaszegarkow.pl/zegarki_damskie.html. Największą popularnością cieszy się marka Michael Kors: to eleganckie zegarki kwarcowe, przeważnie z klasyczną tarczą, nadające się na uroczyste okazje. Tak też można dobrać prezent dla kobiety nienoszącej zegarka na co dzień, o ile wiemy o niej, że „bywa”. Jeśli darczyńca ma naprawdę zasobny portfel, może pokusić się o niezaprzeczalny dowód swego uwielbienia dla kobiety, ofiarowując jej zegarek z bransoletą wykonaną z 18-karatowego złota. Jeśli to będzie Cartier w cenie niezłego samochodu, taki prezent na pewno odrzucony nie zostanie. Rolex na damskim przegubie również może się dobrze prezentować.

Niektóre kryteria wyboru

Panie, które nie udzielają się towarzysko, bardziej ucieszą się z innego czasomierza, np. sportowego, jeśli są aktywne fizycznie. Szafirowe szkło odporne na zarysowania i wodoszczelność będą tu istotnymi wyznacznikami. Można zresztą stosować wiele rozmaitych kryteriów wyboru, poczynając od napędu (mechaniczny czy kwarcowy), poprzez producenta, kolor tarczy, ew. kamienie zdobiące zegarek etc. Zegarek mechaniczny z automatyką ma tę niezaprzeczalną zaletę, że nie trzeba w nim nigdy wymieniać baterii: wystarczą ruchy ręką, by go „nakręcić”. Pasek czy bransoleta? Kwestia gustu, ale pasek łatwiej będzie wymienić.

Niech ma w czym wybierać przed wyjściem

Wiele zależy od garderoby danej kobiety: decyduje styl, w którym się ubiera na co dzień oraz preferowana kolorystyka. W razie wątpliwości zawsze można wybrać zegarek tradycyjnie srebrny lub złoty – będą pasowały do większości kreacji. Panowie mający problem z doborem koloru obudowy i cyferblatu zawsze mogą dyskretnie podpytać inne kobiety np. o to, co pasuje najlepiej do ubiorów ciemnoniebieskich. Kobiety lubią być ekspertkami w takich sprawach i zawsze chętnie doradzają, gdy je zapytać.

Można też podejść do sprawy ze spokojem: kobieta może mieć przecież kilka zegarków, by móc przed wyjściem z domu wybierać ten, który akurat pasuje jej na dany dzień.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend