Informacje

Jakie są najczęstsze błędy występujące w szkoleniach BHP?

Wydawać by się mogło, że szkolenia BHP to jedynie niezbyt znaczący obowiązek narzucony przez prawo do wdrożenia przez każdą firmę, która chce legalnie zatrudniać pracowników i działać na rynku. Niemniej jednak jest zupełnie inaczej i warto jest poważnie podchodzić do całej sprawy, bowiem od tego realnie może zależeć życie i zdrowie ludzkie. Jednakże, przy szkoleniach BHP często popełniane są te same błędy. Jakie?

Nieciekawe dla słuchaczy

To w zasadzie jeden z najczęstszych mankamentów, który jednocześnie powoduje, że szkolenia BHP nie są zbyt lubiane przez pracowników. Dla tych ostatnich jest to nic innego, jak piekielnie nudny wykład, z którego i tak niewiele zapamiętają, właśnie przez ten brak zaciekawienia. Jak wynika z http://gpsbhp.eu/oferta/praktyczne-szkolenia-ppoz/ z roku na rok coraz więcej firm stawia przede wszystkim na takie firmy, które potrafią skutecznie przekazać praktyczną wiedzę i przy okazji sprawić, iż pracownicy nie są znudzeni na szkoleniu. Jest to niezwykle trudne, aczkolwiek, jak najbardziej wykonalne.

Zatrudnianie niesprawdzonej firmy od BHP

W tym wypadku mamy do czynienia z błędem, który popełniają pracodawcy, bowiem niezbyt rozważnie wybierają firmę, która jest odpowiedzialna za szkolenie BHP ich pracowników. Najczęściej jest brana taka, która ma najniższe stawki, a to naprawdę bardzo duży błąd i nie doprowadzi niczego dobrego. Przede wszystkim, firmy, które zajmują się tym naprawdę profesjonalnie mają doświadczonych szkoleniowców, którzy nie tylko przekazują wiedzę w sposób ciekawy, ale przede wszystkim mieli praktyczną wiedzę w temacie, o którym mówią.

W ten sposób będziesz w stanie jeszcze lepiej przygotować swoich pracowników na to, w jaki sposób powinni zachowywać się na miejscu pracy, aby było to jak najbardziej bezpieczne. Jest to szczególnie istotne w takich miejscach, gdzie np. na co dzień ludzie muszą obchodzić się z niebezpiecznymi substancjami i nawet najdrobniejszy błąd może doprowadzić do powstania wypadku, czy pożaru.

Warto jest zatem o tym pamiętać i z tego powodu postawić na konkretne i sprawdzone szkolenia u firm, które mają doświadczenie w tym zakresie. Nie brakuje takich na rynku i na pewno będziesz w stanie znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Z całą pewnością pozytywnie wpłynie to na Twoją firmę w dłuższej perspektywie i przyniesie jej wiele korzyści.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend