Bez kategorii, Informacje, Sport

Jak wygląda obstawianie u bukmacherów w stacjonarnych punktach bukmacherskich?

Obstawiać zakłady bukmacherskie można nie tylko przez Internet, ale również w punktach stacjonarnych. Informujemy, na czym to polega.

Zakłady bukmacherskie w punktach stacjonarnych – jak to wygląda?

Legalne firmy bukmacherskie rozwijają się w Polsce dość szybko. Wraz ze wzrostem świadomości i zainteresowania różnymi dziedzinami sportowymi wzrasta także procent osób obstawiających zakłady. Duże znaczenie mają tutaj również zmiany prawne obowiązujące od kwietnia 2017 roku, które w znaczący sposób „uporządkowały” ten rynek w Polsce.

Bukmacherzy działający w Internecie próbują przyciągać nowych graczy różnymi metodami. Jednak mimo to wiele obstawiających osób wciąż robi to w punktach stacjonarnych. Warto dowiedzieć się, jak wygląda obstawianie zakładów w takich miejscach; jakie są wady i zalety takiego rozwiązania.

Kto odwiedza naziemne punkty bukmacherskie?

Wydawać by się mogło, że teraz niemal wszystko dzieje się w Internecie. Spędzamy w tym miejscu sporo czasu i prawie każdy z nas ma dostęp do komputera czy chociażby smartfona. Tymczasem obserwacje pokazują, że istnieje pewna grupa ludzi, która u bukmachera woli obstawiać w punktach stacjonarnych.

Jak można się domyślać, sporą część takiej grupy stanowią osoby, które na co dzień raczej nie korzystają z Internetu. Należą do niej starsi ludzie, którzy są już przyzwyczajeni do takiego sposobu typowania, albo dopiero zaczynają swoją przygodę z obstawianiem.

Z drugiej jednak strony stacjonarne punkty bukmacherskie są równie często odwiedzane przez młode (lecz oczywiście pełnoletnie) osoby, dla których taki rodzaj gry jest nowym doświadczeniem. Obstawianie zakładów w punktach stacjonarnych może bowiem wydawać się ciekawszym rozwiązaniem niż samotne typowanie przed ekranem komputera. Obecne w stacjonarnych punktach telewizory pozwalają obejrzeć transmisję meczu, który się właśnie obstawiło, co również wpływa na zainteresowanie obstawianiem w takich miejscach.

Zalety i wady obstawiania zakładów w punktach naziemnych

Pierwsza cecha obstawiania zakładów w stacjonarnych punktach bukmacherskich to z pewnością kontakt z ludźmi. Dla niektórych jest to zaleta, dla innych wada, jednak warto przyjrzeć się temu bliżej.

Część osób stawia naziemne punkty ponad Internet z tego względu, że ważne jest dla nich to, by mieć styczność z kompetentną osobą. Obstawienie zakładu może niektórym osobom przysparzać pewne problemy, dlatego możliwość rozmowy z pracownikiem jest tutaj na wagę złota. Co prawda w Internecie także otrzymamy pomoc, jeżeli będziemy jej potrzebować, jednak wygląda to już zupełnie inaczej.

Kolejną cechą gry u bukmachera w stacjonarnych punktach jest panujący tam klimat. Większość osób typuje zakłady zgodnie z tym, co aktualnie dzieje się na świecie. Obstawiamy zatem wyniki wyborów, konkurs Eurowizji czy zwycięzców Oscarów. Jednak największym powodzeniem cieszą się różne dziedziny sportowe, szczególnie mecze piłki nożnej. Postawienie zakładu w punkcie stacjonarnym z pewnością pozwala jeszcze bardziej przeżywać daną rozgrywkę.

Jednak nie można zapominać o wadach takiego rodzaju obstawiania. Naziemne punkty bukmacherskie znajdują się w wielu miastach Polski (w Oświęcimiu również mamy ich sporo), jednak dla mieszkańców wsi czy małych miasteczek dotarcie do takiego miejsca może być utrudnione.

Kolejnym minusem jest fakt, że takie miejsca otwarte są w konkretnych godzinach i raczej nie obstawimy tam zakładu w środku nocy, gdyby akurat naszła nas taka chęć.

Pomimo to obstawianie w punktach stacjonarnych ma swój specyficzny klimat, który dla wielu będzie czynnikiem przekonywującym.

Stacjonarny punkt bukmacherski – a co z wygraną?

Jeżeli obstawiamy zakłady, to oczywiście liczymy na to, że uda nam się wygrać. W przypadku bukmacherów online wygrane pieniądze pojawiają się na naszym koncie gracza, a następnie możemy przelać je na konto bankowe. A co w przypadku stacjonarnych bukmacherów?

Wypłacenie wygranej nie jest niczym skomplikowanym, ale warto pamiętać o kilku ważnych sprawach. Jeżeli nasz kupon okaże się trafiony, to wystarczy po prostu udać się z nim do punktu stacjonarnego aby odebrać wygraną. Nie musi to być nawet ten sam punkt, w którym obstawialiśmy – ważne, aby należał do danego bukmachera.

Mniejsze kwoty zazwyczaj są od razu wypłacane w formie gotówki. Na nieco większe wygrane niekiedy trzeba trochę poczekać. Termin ustala się z bukmacherem, jednak zazwyczaj nie trwa to dłużej niż 14 dni. Niektórzy oferują również przelew na konto bankowe, ale wszystko zależy od konkretnej firmy.

Mimo to większość z bukmacherów jest zgodna co do kilku ważnych zasad:

  • Nagrodę należy odebrać w ciągu 30 dni od rozstrzygnięcia zdarzenia.
  • Aby odebrać wygraną, należy mieć przy sobie kupon.
  • Kupon nie może być zniszczony, a wszelkie zawarte na nim dane muszą dać się w łatwy sposób odczytać.

 

Obstawianie zakładów w naziemnych punktach z pewnością ma wiele zalet, ale także i wady. Mimo, że niekiedy typowanie w Internecie wydaje się prostsze i szybsze, to wiele osób nie będzie chciało rezygnować z takich miejsc, głównie ze względu na panujący tam klimat.

Bez względu na to jaki sposób gry wybierze gracz, trzeba zawsze upewnić się czy wybrany bukmacher posiada odpowiednie zezwolenie wydane w Polsce, ponieważ obstawianie w pozostałych firmach jest nielegalne. Aby móc obstawiać zakłady należy mieć ukończone 18 lat. Obstawiając nie można zapominać również o tym, że zakłady bukmacherskie potrafią uzależnić.

Materiał powstał przy współpracy z partnerem

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend