Informacje

Jak urządzić salon fryzjerski, który przyciągnie tłumy?

Aranżacja salonu fryzjerskiego to nie lada wyzwanie. Jednak w szale dbania o dopasowanie każdego detalu nie można zapomnieć o odpowiednim wyposażeniu. Dlatego koniecznie musisz znaleźć złoty środek, aby doprowadzić do tego, żeby Twój zakład fryzjerski był urządzony funkcjonalnie, a przy tym przyciągał klientów ujmującym designem.

Pierwsze wrażenie jest kluczowe

Nawet najlepszy fryzjer nie sprawi, że klienci będą wracać do Twojego salonu, jeśli jego wnętrze jest zaniedbane i nieprzemyślane. Dlatego tak ważne jest to, abyś zwrócił uwagę na styl salonu. W końcu pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Istnieje kilka złotych zasad, dzięki którym będziesz miał znacznie większą szansę na oczarowanie klientów.

Dzięki tym trikom zrobisz pozytywne pierwsze wrażenie:

 

  • niech oczekujący klienci mają miejsce, gdzie mogą usiąść i poczekać na swoją kolej,
  • w pobliżu tego miejsca niech wiszą liczne certyfikaty potwierdzające wiedzę i umiejętności Twoich fryzjerów,
  • dobrym pomysłem jest recepcja, w której musi pracować wzbudzająca zaufanie osoba, tam też klient powinien otrzymać wizytówkę i w razie potrzeby merytoryczną informację na temat danej usługi, czy też wolnych terminów. Jeśli recepcja znajduje się w innym pomieszczeniu, do którego klient wchodzi na samym początku, to nie możesz oszczędzać na dopracowaniu wszystkich detali. W końcu w dużej mierze to właśnie to pomieszczenie wykreuje pierwsze wrażenie klienta.
  • kolorystyka salonu musi współgrać ze sobą, bardzo popularny jest styl glamour,
  • minimalizm jest znacznie lepszym rozwiązanie, kiedy nasz budżet na początku nie jest zbyt duży, niż przesadny i niedopasowany przepych,
  • konieczne jest zadbanie o estetykę i zachowanie czystości, na co szczególnie zwracają uwagę klienci.

Urządzanie głównej strefy salonu

Miejsce, gdzie dokonywana jest fryzjerska magia, powinno być dopasowane do rodzaju usług oraz przede wszystkim do grupy docelowej. Tak, więc inaczej powinien wyglądać salon przeznaczony dla kobiet, mężczyzn, czy też nastolatków. Po podjęciu tej decyzji musisz zwrócić uwagę na wyznaczenie stref w swoim salonie, a potem odpowiednie ich wyposażenie.

Najważniejsze strefy w salonie fryzjerskim:

 

  • strefa mycia — gdzie konieczny jest kran oraz myjnie z fotelami,
  • stanowiska fryzjerskie — tam nie może zabraknąć luster, foteli fryzjerskich, czy też przenośnych mebli oraz akcesoriów przydatnych podczas wykonywania danej usługi. Bardzo ważne jest tam dobre oświetlenie.
  • strefa z farbami do koloryzacji,
  • strefa dla pracowników.

Zacznij od mebli

Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby przed rozpoczęciem remontu, czy też zakupów zrobić dokładny projekt i zaplanować, co będzie nam potrzebne. Kiedy już ten etap będzie za nami, możesz zacząć robić zakupy. Na początku powinny być wybrane specjalistyczne meble. Teraz możesz nabyć je na stronie https://activeshop.com.pl/fryzjerstwo-i-wyposazenie/meble-fryzjerskie.html. W międzyczasie zadbaj również o odnowienie ścian, a później kup niezbędne dodatki, które dodadzą salonowi wyjątkowego stylu i zachwycą Twoich klientów.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend