Informacje, Sport

Jak obstawiać hokej na lodzie? – oferta, ligi i zakłady

Hokej na lodzie z pewnością nie jest sportem, który widnieje w świadomości statystycznego kibica. W Polsce zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszy się choćby piłka nożna oraz siatkówka. Niemniej dane zgromadzone przez bukmacherów jasno pokazują, że hokej to jeden z najchętniej typowanych sportów. Jest to pewien paradoks, gdyż pomiędzy rozgrywkami Polskiej Hokej Ligi i rozgrywkami NHL panuje ogromna dysproporcja. Mimo tego wniosek sformułowany przez bukmacherów jest jasny – gracze lubią obstawiać mecze hokeja! Co zatem warto wiedzieć o takich zakładach i jak można typować hokej na lodzie?

Jak obstawiać mecze hokeja na lodzie?

Na pierwszy rzut oka hokej może wydawać się bardzo specyficzną dyscypliną. Jednak zaklady bukmacherskie stanowią najlepszy dowód na to, że wcale tak nie jest. Co więcej, każdy gracz obstawiający np. mecze piłki nożnej będzie w stanie szybko zrozumieć zasady typowania hokeja. Wszystko ze względu na podobieństwa między tymi dyscyplinami.

Oczywiście niektórzy mogą sądzić, że przy tak odmiennych sportach trudno o jakiekolwiek podobieństwa. Czy aby na pewno? Zarówno w spotkaniach piłki nożnej, jak i meczach hokejowych naprzeciwko siebie stają dwa zespoły. Ich celem jest zdobycie większej liczby bramek niż drużyna przeciwna i wygranie spotkania. Każdy mecz może skończyć się zwycięstwem jednego z zespołów lub remisem. Trudno więc w tym przypadku mówić o braku podobieństw.

To wszystko sprawia, że większość graczy obstawia mecze hokeja w bardzo podobny sposób. Największą popularnością cieszą się zakłady polegające na wskazaniu zespołu, który wygra dane spotkanie. W tym miejscu należy jednak wspomnieć o pewnej różnicy. Bukmacherzy mogą dwojako określić kursy na dane spotkanie:

  1. Pierwszy wariant zakłada uwzględnienie wyniku po upływie czasu regulaminowego. Oznacza to, że gracz może wytypować zwycięstwo jednej z drużyn lub remis.
  2. Natomiast drugi wariant obejmuje ostateczny rezultat spotkania. W meczach hokeja, podobnie jak np. w piłkarskich spotkaniach pucharowych, trzeba wyłonić zwycięzcę. Dlatego bukmacherzy pozwalają również na określenie tego, która drużyna finalnie wygra dane spotkanie. Takie rozstrzygnięcie ma miejsce podczas dogrywki lub serii rzutów karnych.

Rzecz jasna gracze mogą zdecydować się również na obstawianie zdarzeń pobocznych związanych z danym spotkaniem. W tej kategorii dużą uwagę przyciągają zakłady dotyczące między innymi:

  • liczby bramek w meczu zdobytych przez jeden lub obydwa zespoły;
  • strzelców bramek (dotyczy jedynie najpopularniejszych spotkań);
  • wyników poszczególnych tercji.

Jakie ligi można obstawiać?

Praktycznie wszyscy fani hokeja na lodzie obserwują rozgrywki amerykańskiej ligi NHL. Jest ona odpowiednikiem koszykarskiej NBA, co oznacza, że w tej lidze występują najlepsze i najbardziej utytułowane zespoły. To właśnie NHL generuje największe zainteresowanie w środowisku światowego hokeja.

Trzeba jednak przyznać, że rozgrywki hokejowe w niektórych europejskich krajach również stoją na całkiem niezłym poziomie. Poza NHL największą uwagę przyciągają ligi, takie jak:

  • niemiecka DEL (Deutsche Eishockey Liga);
  • szwedzka SHL (Svenska Hockeyligan);
  • fińska Liiga;
  • rosyjska KHL (Kontinientalnaja Chokkiejnaja Liga);
  • czeska Extraliga.

Jeżeli zaś chodzi o hokej nad Wisłą, prym wiodą rozgrywki Polskiej Hokej Ligi. Jest to najwyższy oficjalny poziom rozgrywkowy w Polsce. Choć poziom krajowej ligi nie może konkurować ze wspomnianymi ligami zagranicznymi, polskie zespoły hokejowe mają swoich wiernych kibiców, a ich mecze są dość chętnie oglądane.

Mecze hokeja można obstawiać u niemal wszystkich bukmacherów. Dlatego przed założeniem konta warto zwrócić uwagę również na inne aspekty związane z typowaniem. Obecnie to firma STS oferuje graczom najlepszy bonus u bukmachera. Toteż nowi gracze mogą uzyskać dodatkowe korzyści w zamian za założenie konta na platformie STS.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

art. powstał we współpracy z partnerem

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend