Informacje

Jak dobrze się bawić w czasie pandemii

Podczas pandemii może być niezwykle trudno o rozrywkę i znalezienie ciekawych zajęć, ale w rzeczywistości jest ich tak wiele, że w życiu codziennym nigdy byśmy o tym nie pomyśleli.

Teraz, kiedy masz trochę wolnego czasu, oprócz gier komputerowych czy grania w polskie kasyna internetowe, możesz znaleźć coś więcej dla siebie.

Przyjrzyjmy się kilku ciekawym zajęciom, które pozwolą Ci się zredukować nudę podczas kwarantanny.

Najlepsze działania w czasie pandemii

 • 1. Oglądanie telenowel i filmów

Najbardziej oczywistą opcją jest w końcu powrócić do swojego ulubionego serialu z binge! Albo obejrzeć te filmy, na które od dawna się chciało, ale jakoś czasu nie starczało. W tym samym czasie oglądamy kilka odcinków jakiejś wątpliwej premiery, o której dyskutuje się na Twitterze. Idealne wyczucie czasu, biorąc pod uwagę, że wiele kin online wprowadziło darmowy abonament na czas trwania wirusa.

 • 2. Zaangażuj się w samokształcenie.

Najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie i swoje umiejętności. Prędzej czy później kwarantanna się skończy, a Twoja nowa wiedza, umiejętności i zdolności pozostaną z Tobą. Wiele źródeł edukacyjnych otworzyło bezpłatny dostęp do swoich kursów.

 • 3. Wybierz się na wirtualny spacer po muzeach

Na szczеście w dobie internetu można zwiedzać największe muzea świata z zacisza własnego domu i ignorować ich zamknięcia z powodu kwarantanny. Oto tylko kilka z możliwości:

Luwr, jedno z najwspanialszych muzeów, oferuje 360-stopniowy panoramiczny widok na muzeum, a nawet możliwość przyjrzenia się z bliska rzadkim artefaktom znajdującym się w jego otoczeniu. Po kliknięciu na eksponaty można uzysкаć więcej informacji na temat ich historii.

National Gallery of Art w USA posiada około 1200 obrazów, jest to jedna z najlepszych na świecie kolekcji malarstwa włoskiego renesansu, dzieł holenderskiego i hiszpańskiego baroku.

Google Art Project współpracuje z ponad 60 muzeami i galeriami z całego świata. Korzystając z technologii Google Street View, odwiedzający może zwiedzić takie kolekcje jak Biały Dom w Stanach Zjednoczonych, Muzeum Sztuki Islamskiej w Katarze, a nawet Muzeum Sztuki Ulicznej w São Paulo w Brazylii.

 • 4. Obejrzyj operę lub balet

Opera Wiedeńska (jak i pozostałe teatry w Austrii) odwołała wszystkie swoje przedstawienia do 2 kwietnia. Zamiast tego, Wiedeńska Opera Państwowa będzie codziennie udostępniać za darmo nagrania swoich przedstawień operowych i baletowych za pośrednictwem platformy streamingowej. Każdy widz może cieszyć się spektaklem siedząc w domu.

 • 5. Spróbuj nowych potraw

Większość kanałów daje Ci wolne do oglądania audycji kulinarnych, ktо’re pomogą Ci nauczyć się kulinarnego rzemiosła i ugotować coś wykwintnego i nowego. A żeby nie wychodziс’ z domu po potrzebne produkty, można zamówić przesyłkę kurierską, bo usług jest wiele i wszystkie są aktywne w okresie samoizolacji.

Można też nie gotować niczego samemu: z pomocą usługodawców można zamówić włoski obiad, w tym makaron z serem, a nawet spróbować gruzińskiego chaczapuri.

 • 6. Zorganizuj imprezę na Skype z przyjaciółmi

Format, który przyjechał do nas z Chin. Dzwonimy do siebie przez Skype’a, wybieramy DJ-a i tańczymy przed kamerami smartfonów i komputerów. Dodatkowo, gdy zmęczysz się tańcem, nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na taksówkę. I możesz przyjść na imprezę przynajmniej w piżamie.

 • 7. Rozmowy w barze online.

Wiele agencji prowadzi bary online dla wszystkich. Zazwyczaj są tylko dwa pokoje – jeden dla rosyjskojęzycznych i jeden dla anglojęzycznych. O dziwo, bar naprawdę działa i „przyjeżdżają” do niego ludzie z całego świata. Można też stworzyć w barze mały pokój dla przyjaciół, co też jest miłe.

 • 8. Ćwiczenie.

Nie musisz kupować bieżni. Na Youtube jest mnóstwo darmowych tutoriali wideo do domowych treningów, od relaksujасej jogi po wyczerpujące tabaty. Jeśli nie jesteś leniwy, możesz chwalić się swoimi wynikami fitness po samoizolacji, i to nie tylкo w sieci.

 • 9. Graj w gry planszowe.

Od klasycznego Monopoly (kto’re jednak moze prowadzić do bezsensownych bitew) do szalonych przygód z ograniczeniami wiekowymi w grach planszowych Rick and Morty, nowoczesny przemysł gier planszowych oferuje ogromny wybór. Możesz zamówić online w niektórych księgarniach lub sklepach specjalistycznych, a następnie otrzymasz nową grę tak szybko, jak to możliwe.

Gry online są również bardzo popularne i mogą pomóc Ci w dobrej zabawie, a coin master dodatkowo podreperuje Twój budz’et.

 • 10. Rozpoczас’ naukę języków obcych

Samowykluczenie nie przeszkadza w nauce języków obcych. Wystarczy zarejestrowaс’ siе na Duolingo, subskrybować YouTube i oglądać seriale w oryginalnym języku z napisami.

 • 11. Prowadzenie osobistego bloga

Pamiętasz, jak w dzieciństwie czytaliśmy książki przygodowe i oglądaliśmy kreskówki o superbohaterach i marzyliśmy, że pewnego dnia sami będziemy prawdziwymi bohaterami? Trudno o lepszy moment – pozostaje tylko udokumentować swój superbohaterizm, żeby było co wspominać. Prawdziwymi superbohaterami w 2020 roku będą ci, którzy ograniczą swoje kontakty towarzyskie, aby spowolnić pandemię koronawirusów.

Wniosek

Bez względu na to, jak bardzo pandemia pokrzyżuje nam plany, zawsze można spędzić wolny czas w sposób zarówno pożyteczny, jak i rozrywkowy.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend