Informacje, Sport

HOKEJ. Porażka Unii Oświęcim na inaugurację

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim od przegranej rozpoczęli sezon 2019/2020. Biało-niebiescy ulegli na wyjeździe JKH GKS-owi Jastrzębie 2:4.

Początek należał do podopiecznych Nika Zupančiča, którzy już w 52. sekundzie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Andrej Themár, popisując się skuteczną dobitką. Dobrą szansę na podwyższenie prowadzenia miał Anatolij Protasenja, ale po podaniu Martina Przygodzkiego fatalnie przestrzelił.

Gospodarze rozkręcali się z minuty na minutę. Po przerwie odrobili straty, a następnie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisali się Jan Sołtys i Dominik Paś, a w obu przypadkach kluczowymi zagraniami popisał sę Kamil Wałęga.

Kluczowe dla losów spotkania okazało się złapanie dwóch kar w jednej zmianie (51. minuta). Jastrzębianie zdobyli dwa gole, wykorzystując najpierw podwójną przewagę, a później pojedynczą.

Nadzieję w serca oświęcimian wlało jeszcze trafienie Klemena Pretnara, zdobyte w 53. minucie podczas podwójnej przewagi. Słoweński defensor przymierzył spod linii niebieskiej i zdjął pajęczynę z okienka Ondřeja Raszki.

Ale na więcej biało-niebieskich nie było już stać. Nie pomógł im też manewr z wycofaniem bramkarza.

Szansy na rehabilitację biało-niebiescy poszukają już we wtorek. Wtedy na własnym lodzie zmierzą się z KH Energą Toruń. Początek tego starcia o godzinie 18:00.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
0:1 – Andrej Themár – Gregor Koblar, Luka Kalan (00:52),
1:1 – Jan Sołtys – Kamil Wałęga, Dominik Paś (21:45),
2:1 – Dominik Paś – Kamil Wałęga, (31:01),
3:1 – Dominik Paś – Māris Jass, Kamil Wałęga (50:23, 5/3)
4:1 – Jakub Gimiński – Kamil Wałęga, Dominik Paś (51:25, 5/4)
4:2 – Klemen Pretnar – Miroslav Zaťko, Andrej Themár (52:49, 5/3)

Sędziowali: Patryk Pyrskała, Maciej Pachucki (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).
Minuty karne: 10-8.
Strzały: 35-25.
Widzów: ok. 800.

JKH: Raszka – Jabornik, Kostek; Iossafov, Rohtla, Kasperlik – Michałowski, Górny (2); R. Nalewajka, Jarosz (2), Ł. Nalewajka – Jass, Radzieńciak; Paś (2), Wałęga, Sołtys (2) – Gimiński (2), Matusik; Sawicki, Pelaczyk, Wróbel.
Trener: Robert Kalaber.

Unia: Saunders – Pretnar, Wanacki; Koblar, Kalan, Themár – Luža, Bezuška; Przygodzki (4), Trandin (2), Protasenja – Zaťko, Šaur; Krzemień, Wanat, S. Kowalówka (2) – P. Noworyta, M. Noworyta; Prusak, Malicki.
Trener: Nik Zupančič

Źródło: Unia Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend