Informacje

HARMĘŻE. Centrum św. Maksymiliana potrzebuje wsparcia

W ostatniej dekadzie półtora raza powiększyła się liczba osób odwiedzających monumentalną wystawę „Klisze pamięci. Labirynty” w Harmężach k. Oświęcimia. Unikatową ekspozycję o gehennie obozowej więźnia pierwszego transportu w minionym roku zwiedziło niemal 7000 osób z 36 krajów świata. Centrum św. Maksymiliana pilnie potrzebuje sali konferencyjnej.

„Pilnie potrzebujemy sali konferencyjnej z przestrzenią do refleksji, dyskusji, umożliwiającą dużym grupom zapoznanie się z materiałami poświęconymi św. Maksymilianowi, Marianowi Kołodziejowi i innym ofiarom obozów koncentracyjnych, czy z materiałami o tematyce martyrologicznej i poświęconej II wojnie światowej” – mówi nam kustosz Centrum o. Piotr Cuber.

„Nowocześnie zaprojektowana sala konferencyjna wyposażona będzie w 120 miejsc siedzących, sprzęt multimedialny i w pomieszczenie dla tłumaczy symultanicznych. Sala będzie dostosowana do potrzeb osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami. Pozwoli na organizację spotkań i wydarzeń dla wielu różnych grup” – dodaje przełożony.

Franciszkanie są już w trakcie jej budowy, ale koszty ukończenia inwestycji przerastają ich możliwości, stąd proszą ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia.
Dane do przelewu tradycyjnego:
Nazwa: Fundacja Brat Słońce
Adres: ul. Żółkiewskiego 14, 31-539 Kraków
Nr konta: 10 1600 1013 1849 4935 4000 0007
Tytuł przelewu: Darowizna – Klisze pamięci

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. @masa
    7 grudnia 2018 o 18:56
    Ale macie problem, nie chcesz nie dawaj , nikt Ciebie do tego nie zmusza!!!

    dawać, nie dawać problem w tym, że robią to ludzie, którzy nie należą do ubogich i to jest draństwo… może roboty by się chwycili i wspomogli sami siebie, i a nie siedzieli w ciepełku…. Zna ktoś pracującego mnicha…

  2. Ale macie problem, nie chcesz nie dawaj , nikt Ciebie do tego nie zmusza!!!

  3. Ale macie problem, nie chcesz nie dawaj , nikt Ciebie do tego nie zmusza!!!

  4. Nawet miałem ochotę coś wpłacić. Dopóki nie zorientowałem się, że za zbiórką stoi jakaś fundacja z Krakowa. Dlaczego miałbym nabijać im kabzę ?

Send this to a friend