Informacje

GROJEC. Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu

W nocy z 2/3 grudnia 2017 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 50 – letniego mieszkańca Gminy Kęty, który kierował samochodem mając w organizmie blisko 2,5  promila alkoholu. Rajd nietrzeźwego został szybko przerwany, dzięki spostrzegawczości innego kierowcy oraz  błyskawicznej interwencji policjantów.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 22.00, kiedy policjanci z oświęcimskiej komendy, otrzymali zgłoszenie
od anonimowego kierowcy, o jadącym slalomem samochodzie marki Renault Scenic na trasie Oświęcim – Kęty. We wskazany rejon natychmiast ruszyli policjanci. W Grojcu na ulicy Beskidzkiej zauważyli poszukiwane renault,  jadące z uszkodzoną oponą. W związku z powyższym funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do działania i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 50 – leni mieszkaniec Gminy Kęty, którego badanie stanu trzeźwości wykazało 2,45 promila alkoholu.   Uszkodzone auto zostało zabezpieczone, natomiast kierowca trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd  obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję,  należą się zgłaszającemu, który dbając o bezpieczeństwo, zareagował i powiadomiła policjantów. W ten sposób pomógł wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę stwarzającego duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend