Informacje

GROJEC. Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu

W nocy z 2/3 grudnia 2017 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 50 – letniego mieszkańca Gminy Kęty, który kierował samochodem mając w organizmie blisko 2,5  promila alkoholu. Rajd nietrzeźwego został szybko przerwany, dzięki spostrzegawczości innego kierowcy oraz  błyskawicznej interwencji policjantów.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 22.00, kiedy policjanci z oświęcimskiej komendy, otrzymali zgłoszenie
od anonimowego kierowcy, o jadącym slalomem samochodzie marki Renault Scenic na trasie Oświęcim – Kęty. We wskazany rejon natychmiast ruszyli policjanci. W Grojcu na ulicy Beskidzkiej zauważyli poszukiwane renault,  jadące z uszkodzoną oponą. W związku z powyższym funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do działania i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 50 – leni mieszkaniec Gminy Kęty, którego badanie stanu trzeźwości wykazało 2,45 promila alkoholu.   Uszkodzone auto zostało zabezpieczone, natomiast kierowca trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd  obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję,  należą się zgłaszającemu, który dbając o bezpieczeństwo, zareagował i powiadomiła policjantów. W ten sposób pomógł wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę stwarzającego duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend