Informacje

GORZÓW. Powstanie nowe centrum

Plac zabaw dla dzieci starszych, przebudowane boisko do piłki nożnej wraz z piłkochwytami, bieżnia ze skocznią do skoków w dal, trawiasty kort tenisowy oraz miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli wygodnie spacerować i odpocząć – to wszystko będzie efektem realizowanego właśnie w Gorzowie projektu, który w konsekwencji ma na celu wykreowanie swoistego centrum sołectwa. Tuż w okolicy kościoła, Samorządowego Zespołu Szkół oraz Domu Ludowego za kwotę 1 441 702,94 zł powstaje bowiem „przestrzeń spotkania i rekreacji w Gorzowie” czyli miejsce dla każdego – bez względu na wiek czy płeć.

– Śmiało można powiedzieć, że jest to największa tego typu inwestycja, którą realizujemy w Gorzowie. Efekt tych prac już jest widoczny, jednak w pełni z nowych obiektów będziemy mogli korzystać latem tego roku. Lokalizacja tej inwestycji jest nieprzypadkowa. To właśnie wokół takich obiektów, jak szkoła, kościół czy dom ludowy koncentruje się życie społeczno-kulturalne wsi. Dzięki realizacji projektu będzie to miejsce jeszcze bardziej uniwersalne, pozwalające na miłe spędzenie wolnego czasu, spacer czy spotkanie ze znajomymi. Będzie to także miejsce dla każdego – i tego mieszkańca, który ma 5 lat a także tego, który tych lat ma znacznie więcej. Nie można także zapominać o aspekcie wizualnym, który znacznie poprawi atrakcyjność tego terenu. Takie inwestycje, które nie tylko służą mieszkańcom, ale także poprawiają wizerunek danego miejsca, po prostu cieszą i są bardzo potrzebne – mówi Andrzej Saternus, burmistrz Chełmka.

Warto dodać, że na realizację tej inwestycji pozyskaliśmy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w wysokości 75 %, czyli ponad 1 081 277 zł.

UG Chełmek

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend