Informacje

GMINA. Wójt Bartosz zwolnił swojego zastępcę

Mirosław Smolarek, jeden z ojców wyborczego sukcesu wójta Alberta Bartosza, nie jest już zastępcą wójta. Został odwołany.

W poniedziałek 3 lipca Albert Bartosz odwołał ze swojego stanowiska Mirosława Smolarka.

Przez ostatni czas czułem się w pracy mobbingowany przez wójta Alberta Bartosza. Dla mnie jako człowieka, ważniejsze są zasady przyzwoitości i szacunek dla mieszkańców Gminy Oświęcim, niż stanowiska i pieniądze. – mówi Mirosław Smolarek.

Jak już informowaliśmy 25 maja br., wójt Albert Bartosz stracił zaufanie do swojego zastępcy Mirosława Smolarka, po tym jak ten najprawdopodobniej odmówił podpisania umowy lojalnościowej, która miałaby zakazywać kandydowania Smolarkowi w najbliższych wyborach samorządowych na stanowisko wójta Gminy Oświęcim. Wszyscy radni gminy Oświęcim w piśmie do wójta Bartosza protestowali przeciwko takim praktykom.

Więcej informacji podamy już wkrótce.
Zobacz także: Jak rozmawiać z wójtem Albertem Bartoszem

Poprzedni artykułNastępny artykuł

26 komentarzy

 1. Informacja PAP po kontroli gminy przez RIO: brak zastępcy wójta zagraża ciągłości funkcjonowania gminy

 2. Witam czysci sobie pan wojt tzn. balkonowiec pochodzacy z bloku polewko zeby zaden mu koles nie startowal na jego miejsce w nad chodzacych wyborach tyle w temacie…..

 3. Sodówa uderzyła do głowy Panu Albertowi. Zero zasad i moralności.

 4. proszę nie krytykować bo może ktoś kolejny raz się poskarży

 5. Jaki trzeba być człowiekiem, aby składać fałszywe zeznania przeciwko swoim byłym kolegom. Najszczęśliwszych za takie czyny jest do 8 lat więzienia 🙂

 6. Na pewno nie odpowiada za to Wójt, gdyż kiedy pieniądze na piece przepadały dbał o dobro mieszkańców na delegacji w Brazylii. Ma alibi.

 7. Mobbing, żądanie deklaracji o nie startowaniu i jeszcze połączone z jakąś kaucją. Wszystko to przestępstwa. To wszystko prawda, czy pomówienia? Czy Albert Dyzma Bartosz się wypowie?

 8. Sugerujesz, że Wójt przywiózł z Brazylii jakieś kamienie??

 9. Za wszelkie prace urzędu odpowiada Pan Wójt – Albert Bartosz. Jednak proszę go nie winić. Wy też wolelibyście dwa tygodnie w Brazylii spędzić niż zajmować się jakimiś piecami.

  Mieszkańcy na pewno będą mieli więcej korzyści z tego co jest szansa że powstanie w tzw. ziemniaczarkach niz z jakiś ochłapòw na wymianę pieca.

 10. Mnie interesuje kto personalnie odpowiada za nieudolne działanie które doprowadziły do tego że gmina Oświęcim nie otrzyma środków finansowych na dotację do wymiany kotłów węglowych na gazowe. Efektem działania jakiegoś idioty będzie fakt ze ci którzy chcą wymienić kotły stare węglowe na gazowe dotacji w wysokości max 14 tys zł nie dostaną (8 tys na kocioł + 6 tys na instalację), a ci którzy będą wymieniać stare węglowe na nowe węglowe dotacje dostaną. To co gmina oferuje ze środków własnych czyli około 2 tys zł, to niewielki ułamek tego co mieszkańcy mogli otrzymać ze środków strukturalnych, tylko że ktoś w gminie dał „ciała”. Imię i nazwisko tego ktosie powinno być podane do publicznej wiadomości! Tak by mieszkańcy gminy wiedzieli na kogo głosować w najbliższych wyborach a komu pokazać czerwoną kartkę za nieudolność, niekompetencję, zaniedbanie, głupotę…

 11. Piękne słowa Pana Smolarka. Szkoda, że zupełne obce Bartoszowi, a głosów w obronie Pana Smolarka nie słychać też ze strony radnych i przewodniczącego.

  Smutne to jesteście po to by kontrolować wójta, a wy pozwalacie mu na wszystko. Jeszcze go popieracie przez absolutorium.

 12. wyborcy: macie wybory, kartki i ołówki, wybierajcie NIE HEJTUJCIE.
  wÓJT JEST wÓJTEM…NARAZIE I TYLE.
  Wybraliście !!!! nie rozumiecie???

 13. A dlaczego pani sugeruje, że ludzie nie działają? Może właśnie postać Wójta im przeszkadza rozwinąć skrzydła?

 14. Może taki który świetnie zacznie się rozwijać …… a potem zwijać …….
  Brawo !!!

 15. Podobno wójt bardzo intensywnie szuka miejsc na listach Prawa i Sprawiedliwości. Tylko kto by chciał wpuszczać konia trojańskiego w swoje szeregi?

 16. Ludzie potrafią ekstremalnie łączyć plotkę/zasłyszenie/#cichaWodaMaGlosnoSzumiec.BoTak./. Sama się o tym przekonałam… Tak czy inaczej… Nie mam w zamiarze ani oskarżać Wójta, ani go bronić, ale warto by, każdy mieszkaniec Gminy Oświęcim zadał sobie jedno proste pytanie – jak mogę tę Gminę zmienić na lepsze i zaczął to robić. Uwierzcie mi, że satysfakcja z działania daje znacznie więcej frajdy niż narzekanie na FB ?

 17. Pierdół się czepiacie. Wójt zrobił super ulice Polną. Dla mieszkańców działa.

 18. Czy to prawda, że jedną z przyczyn utraty zaufania była niewłaściwa polityka kadrowa w rajskej szkole, a konkretnie wspieranie po znajomości zatrudnienia żony kolegi na stanowisku polonistki?

 19. Kto teraz będzie pracował w urzędzie?? Przecież nie Dyzma….

Send this to a friend