Informacje

GMINA. Wójt Albert Bartosz mąci wodę?

Na dziennik podawczy Urzędu Gminy Oświęcim wpłynęło zaskakujące oświadczenie, operatora przychodni zdrowia w Grojcu i we Włosienicy, skarżącego się na wójta Alberta Bartosza.

 

Poniżej prezentujemy oryginalną treść oświadczenia:

 

Informuję, że w dniu 18.10.2017r  podpisałem oświadczenie o następującej treści
„Ja niżej podpisany, oświadczam że jedyną osobą, która podejmowała decyzje na temat współpracy, Gminy Oświęcim z reprezentowana przeze mnie firmą, będącą operatorem ośrodka zdrowia w Grojcu i we Włosienicy, był wójt gminy Pan Albert Bartosz. Jakkolwiek inna osoba uzurpująca sobie prawo do sukcesu związanego z uruchomieniem ośrodka, po prostu mija się z prawdą.”
To oświadczenie zostało przygotowane i podsunięte mi do podpisania wraz z innymi dokumentami przez wójta Alberta Bartosza. Treść tego oświadczenia nie była ze mną wcześniej konsultowana. Zaskoczenie i atmosfera pośpiechu spowodowała, że popełniłem nieprawdę. Po spokojnej analizie treści oświadczenia zrozumiałem, że zostałem zmanipulowany, a stosowanie takich praktyk budzi mój stanowczy sprzeciw. Nie chcę być wykorzystywany do rozgrywek politycznych. Dlatego wypowiadał się będzie w imieniu spółki z Wójtem, Radą i urzędnikami Gminy Oświęcim mój wspólnik.

 

Czy działania wójta Alberta Bartosza są próbą przypisania swojej osobie, każdego sukcesu w Gminie Oświęcim przed zbliżającą się samorządową kampanią wyborczą w roku 2018?

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

49 komentarzy

 1. Trzeba zapytać żony. Powodem może też być niechęć do płacenia mandatów, za coś, co można robić w skrytym pokoiku.

 2. Wie ktoś może po co Wójtowi pokoik przy szkole w Rajsku, do którego ma klucze, a w środku kanapę?

 3. Jakich kroków prawnych mam się bać? Za stwierdzenie, że w moim odczuciu się nie nadaje do zajmowania obecnej funkcji? Niech idzie – przynajmniej będzie śmiesznie. …i która to już przegrana batalia prawna…

 4. Ostatnio jakis młody kierowca delikatnie stuknal w auto wójta przy światłach na placu Kościuszki. Szkoda ze nie nagrałem tej scenki, wójt wyskoczył ze swojego auto zły jak osa i z całej gęby na tego młodego chłopaka, ze on nie wiem kim ja jestem ect. Słoma z butów to mało…

 5. Na pewno te hejterskie komentarze nie mają z tym nic wspólnego, ale mlaskanie w młodzieżowym slangu do chyba robienie drugiej osobie dobrze językiem, co w miejscu publicznym jest czynem chyba nieobyczajnym i można za to dostać mandat.

 6. O co chodzi z mandatem? Dostał jakiś ciekawy mandat? Dlaczego to wstyd? Dlaczego żona miałaby to potępić?

 7. Ja tam nie wiem za co był mandat i czy w ogóle byl. Może Pani Monika Bartosz wie coś na ten temat?

 8. Chwileczkę,za to przecież nie daja mandatów..Być może za złe parkowanie lub za złamanie zakazu ,a to może przydażyć się każdemu.

 9. Ja słyszałem, że w jakieś gminie był mandat za mlaskanie, a z tego dzieci nie ma. Jest tylko wstyd i tajemnica przed żoną.

 10. W gminie oddalonej od Oświęcimia o 35 km. ichni Wójt zrobił dziecko sekretarce,więc to co tu mamy to „małe piwo”…

 11. Z tym Starcem coś jest na rzeczy. Podobno jest stałym bywalcem w domu wójta, a Bartosz w domu starosty?

 12. Podobno Albert Bartosz ma zostać wicestarosta, jeśli poprze kandydaturę Zbigniewa Starca na starostę w najbliższych wyborach?

 13. Radni gminy nie mają dodatkowej kasy za posiedzenia komisji. Jest właściwie na odwrót. Jeśli radnego nie ma na komisji dostają 20% mniej diety. Nie pobierają też za przejazd do miasta.

  Tak, wójt ma taką wysoką pensję. Zalecam sprawdzić którzy radni mu ją przyznali.

 14. Przypomnijmy sobie :
  1.Kto zameldował w Grojca kandydata Bartosza A.?
  2. Kto podpisał listę poparcia kandydata Bartosza A?
  3. Kto miał ubaw po pachy przy akcji Pani Janina?
  4. Kto głosił wszem i wobec o telewizorze i fotelu?
  5. Kto pobiera kasę jako radny ok 1000 zł na rękę nie dajcie się wkręcić w społeczecznikow to jest robota płatna za przejazd że wsi do miasta biorą kasę za delegacje…
  6. Sołtys maja wynagrodzenia i dodatkowa kasę za pobór podatku i roznoszenie decyzji podatkowych.
  7. Za uczestnictwo w komisjach gminnych jest dodatkowa kasa.

  Pamiętajmy o tym podczas wyborów że to jest działalność zarobkową a my za to płacimy.

  Wójt zarabia ponad 10 000 brutto z Waszych podatków plus dieta za używanie samochodu ok 3000 rocznie.

  A Ty wybierasz nie króla tylko swojego pracownika w wyborach.

 15. Do Do Psa: to, że AB jest dobrym człowiekiem pomagającym innym, to kwestia bezsprona. Nie mniej w tym wypadku nie rozmawiamy o działalności charytatywnej, tylko publicznej, do której AB wyjątkowo się nie nadaje. W wyborach przecież oddaje się głos na potencjalnie najlepszego włodarza, a nie na najlepszego filantropa – nieprawdaż?

 16. Obserwowałem Wójta wczoraj na dniach gminy. Widok pustych krzeseł obok jest najlepszyn podsumowaniem jego pozycji. Ludzie chyba się wstydzą z nim pokazywać. Nie było też żony. Może jej nie zabrał w obawie, że ktoś poruszy temat mandatu?

 17. Jaki wójt ,jaka Rada,żenujący poziom wybrańców suwerena,to było wiadomo od samego początku,teraz poziom wychodzi na górę i niektórzy dojrzewają -patrz p.Smolarek,p.Guzik
  Żal Gminy, że nie ma szczęścia do prawdziwych ,bezinteresownych ludzi,chyba najwyższy czas pomyśleć o połączeniu z miastem dla dobra obu samorządów i ich szybszego rozwoju.W większej Gminie trudniej będzie manipulować??

 18. radni w gminy tylko diety biorą wójt sobie jezdi po brazyliach na miejscu kompromituje gminie a ci siedza cicho

 19. Miałem o to zapytać. To jakiś druk ewidencjonujący pracowitość samorządowca? Dlatego, żeby się ktoś nie przyzwyczaił do stołka, powinna być wprowadzona dwu kadencyjność oraz inne obostrzenia. Tym żyjącym z polityki lokalnej się wydaje, że dostają społeczne przyzwolenie na 4 lata „róbta co chceta”. Kolesiom i znajomym po partyjnej linii pozałatwia się dobrze płatne fuszki w spółkach komunalnych i będzie klawo. Na portalach za publiczną kasę wrzucają jakieś „nieomylne” informacje, do których – z uwagi na zablokowane komentarze – my mieszkańcy (podatnicy) nie możemy się odnieść. Myślę, że wiele osób odbiera to jak nieustającą 4 letnią kampanie wyborczą finansowaną za publiczny grosz. No ale w ich mniemaniu im się należy.

 20. Pokazywanie się z obecnym wojtem powinno byczapamietane przez wyborcow! Ciekawejak wiele z tych ktorzy teraz klaskajom wojtowi bedzie go mialo w d wkolejnych wyborach Nasza sotyska tak probuje grac pomiedzy wojtem a bylym zastpcom ze juz podobno imiona myli!!!! Ktos sie zdziwi?????
  Wojt jak go zrobi i soltyska jak ludzie ocenia taka polityke!!!!!!!!!!

 21. Ciekawe czy te opowieści o zabawach w samochodzie mają coś wspólnego z prawdą i związek ze sprzątaniem prywatnego samochodu przez pracownice urzędu?

 22. Prawdopodobnie albert Bartosz znów będzie wysyłał maile do wszystkich reklamodawców, tym razem portalu oswieciminline sugerując, ze informacje opublikowane w tym artykule są zmanipulowane. Bo kto jak kto ale Albert Bartosz najlepiej chyba zna się na metodach manipulacyjnych?

 23. Oczywiście, że powinien uważniej przeczytać, ale można zrozumieć, że człowiek przychodząc do przedstawiciela władzy ma jakieś zaufanie. Niespodziewa się takich numerów.

  Zzawsze można się zastanawiać czy ktoś nie dał się zbyt łatwo nabrać. Jednak nie zmienia to faktu kto jest oszustem, a kto ofiarą.

 24. W atmosferze pośpiechu podpisał dwa zdania i nie zrozumiał ich? To co on jest sprzątaczką czy człowiekiem interesu?

 25. Możecie sobie pisać co chcecie, ale rada stoi podobno za wójtem murem. Niektórzy radni rozważają, aby na najbliższej sesji dać wójtowi kolejną podwyżkę, co pokaże, że współpraca układa się świetnie.

 26. Mieszkańcy czekają na artykuł o pewnym kochającym mężu który dostał mandat za xxx. Żona nie chciałaby wiedzieć za co i w jakich okolicznościach.

Send this to a friend