Informacje

GMINA. Włamywacz zostawił ślady na śniegu, to go zgubiło

Policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 29 – letniego mieszkańca Gminy Oświęcim,  podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu w remoncie. W tym przypadku kryminalnym z pomocą przyszła śnieżna aura.

W ubiegły piątek (11 stycznia) policjanci zostali powiadomieni przez właściciela jednej z posesji w Babicach gm. Oświęcim o włamaniu do domu w remoncie, z którego sprawca skradł grzejniki oraz armaturę łazienkową. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie podczas oględzin w pobliżu posesji oprócz odciśniętych w śniegu śladów obuwia zauważyli ślady wózka dwukołowego. Biorąc pod uwagę rodzaj oraz  gabaryty skradzionego mienia policjanci stwierdzili, że  sprawca musiał dysponować środkiem transportu i mogła to być dwukołówka.

W związku z tym idąc za śladami drogą lub skrótami pomiędzy posesjami, po kilkudziesięciu minutach dotarli do oddalonej o nieco ponad dwa kilometry nieogrodzonej posesji, na której obok pomieszczenia gospodarczego stał wózek dwukołowy. Przez szparę w drzwiach budynku gospodarczego policjanci dostrzegli grzejniki pasujące do opisu skradzionego mienia. Właścicielem posesji okazał się 29 – latek, który przyznał, że grzejniki oraz elementy armatury skradł w nocy z 10/11 stycznia br. jednej z posesji w Babicach. Podejrzany został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Odzyskane mienie zostało zwrócone właścicielowi, natomiast 29 – latkowi  przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend