Informacje, Sport

GMINA. Uczniowie spotkali się z Maciejem Iwańskim

Uczniowie z Grojca spotkali się 30 maja z byłym reprezentantem i mistrzem Polski w piłce nożnej. Wspólny trening był zabawą z piłką i zarazem nauką futbolowej techniki. Kolejne spotkanie z tym znanym piłkarzem zostało zaplanowane na 6 czerwca w Brzezince. W ciągu kilkunastu lat sportowej kariery Maciej Iwański grał w kilku klubach polskiej ekstraklasy. Z Zagłębiem Lubin w 2007 roku zdobył mistrzostwo kraju. Grał także w lidze tureckiej, a przede wszystkim – w latach 2006-2010 – w reprezentacji Polski. Uczniom przedstawił go wójt Mirosław Smolarek, zaznaczając, że gość jest mieszkańcem gminy Oświęcim – przyjechał z Zaborza.

Podczas spotkania w Grojcu Maciejowi Iwańskiemu towarzyszył trener, Andrzej Wyroba. Obaj panowie zachęcali do regularnych ćwiczeń, nie ukrywając, że droga do sukcesów wymaga czasem wyrzeczeń. Mali grojczanie dowiedzieli się, że gra na konsoli nie zastąpi zdrowego wysiłku i fizycznej aktywności. Na pytanie „Kto z was trenuje?” podniósł się las rąk. Kiedy padło „Kto przynosi na WF zwolnienie?”, w górze pozostała tylko jedna dłoń, a i ta – jedynie przez roztargnienie.

W spotkaniu i wspólnym treningu wzięli udział uczniowie najmłodszych klas, a także ich starsi koledzy, którzy tworzą reprezentację Szkoły Podstawowej w Grojcu. Ich koleżanki i koledzy z Brzezinki będą mieli okazję spotkać się z Maciejem Iwańskim w czwartek, 6 czerwca.

UG Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend