Informacje

GMINA. Powstanie nowa sygnalizacja świetlna na DK 44

Już niebawem ruszą prace związane z przebudową skrzyżowania Drogi Krajowej nr 44 z ul. Jezioro i Porębską. W tym miejscu powstanie sygnalizacja świetlna, która w znaczny sposób poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Oświęcimskiego. Inwestycja realizowana jest przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Pod koniec grudnia 2017 r. projektant złożył wniosek o uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Rozpoczęcie wykonania przebudowy skrzyżowania wraz z budową sygnalizacji świetlnej planowane jest na kwiecień 2018 roku. Po uzyskaniu decyzji ZRID zostanie ogłoszony przetarg na realizację robót budowlanych. Całkowite zakończenie inwestycji nastąpi w IV kwartale 2018 roku.

– Na przebudowę i modernizację tego skrzyżowania mieszkańcy powiatu czekali od lat. Inwestycja w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo oraz ułatwi życie kierowcom – mówi starosta oświęcimski Zbigniew Starzec.

Powiat Oświęcimski

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

 1. A co z przejściem koło Multimedu?
  Tylko w tym tygodniu 2x zatrzymałem się, żeby przepuścić pieszego idącego od Multimedu w kierunku lodowiska, za to auta na pasie wewnętrznym spokojnie pędziły tam ok 100 km/h.
  Ludzie w ostatniej chwili odskakiwali. Dobrze, że młodzi i z refleksem.

  Za chwilę będziemy tam mieli zdarzenia jak na filmikach w sieci.

 2. Nie przesadzałbym z tą „masą”, widuję tam 1 – 3 samochody czekające na wjazd na DK44. Konstruktywnie – trzeba najpierw policzyć strumienie pojazdów na każdej z tych dróg i dostosować do tego czas palenia się zielonych świateł.

 3. Do kierowcy:
  Ruch od Zaborza i Poręby jest minimalny? Chyba mylisz skrzyżowania. W godzinach szczytu masa samochodów jadących w szczególności od Poręby, Polanki itd ma problem z wyjechaniem na obwodnicę. Nie mówiąc już o sytuacji jak jeszcze staną ze 2-3 samochody od Zaborza i jeden jedzie na prosto a drugi w lewo. Ten na lewoskręcie nieraz czeka po kilka minut.

 4. W każdym razie nie tak, jak na światłach tylko dla pieszych na Dąbrowskiego, gdzie mają oni zielone tak długo, że staruszka o kulach mogłaby przejść na drugą stronę ze trzy razy. Dlaczego nie może być 15 sekund?

 5. Nie mówię nie, ale trzeba zauważyć, że na odcinku od mostu jagiellońskiego do skrzyżowania w Bobrku, drodze z założenia o charakterze obwodnicy, gdzie ruch powinien odbywać się płynnie i z większą niż w mieście prędkością, jest już siedem rond i teraz będzie druga sygnalizacja świetlna. Ruch tam od Zaborza i Poręby jest minimalny. Więc jeśli już, to zmiana świateł powinna być:
  – 5 minut dla samochodów jadących obwodnicą
  – 30 sekund dla jadących z Zaborza i Poręby

Send this to a friend