Informacje

GMINA. Policjanci uratowali życie mieszkańca po próbie samobójczej

Oświęcimscy policjanci podjęli kolejną interwencję, podczas której uratowali życie człowieka. Tym razem to trudne zadanie stanęło przed sierżantem sztabowym Mirosławem Szostek oraz starszym sierżantem Michałem Korczyk – funkcjonariuszami Ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Przywrócili oni funkcje życiowe 62 – letniemu mieszkańcowi gminy Oświęcim, który targnął się na własne życie.

Do zdarzenia doszło w dniu 27 marca 2018, tuż po godzinie 13.00 w jednej z podoświęcimskich miejscowości. Policjanci zostali wezwani przez 57 – letnią kobietę, w związku z awanturą, którą wszczął jej 62 – letni partner. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie przed domem zastali dwie roztrzęsione kobiety oraz leżącego na ziemi mężczyznę, który nie dawał żadnych oznak życia. Policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji, w międzyczasie wzywając pogotowie ratunkowe. Przybyły na miejsce lekarz potwierdził, że serce mężczyzny się zatrzymało, lecz prowadzony cały czas masaż serca okazał się skuteczny. Podpięte już przez ratowników medycznych urządzenia wskazały, że serce właśnie podjęło pracę. Mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i pod opieką ratowników został zabrany do szpitala.

W trakcie dalszych czynności policjanci w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że partner w trakcie kłótni wyszedł z domu. Następnie targnął się na własne życie. Zauważyła to sąsiadka, która zaalarmowała partnerkę mężczyzny i razem zdjęły sznur z jego szyi.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. do @Ala; dawniej się odmieniało nazwiska,a teraz tego się nie robi.

  2. Penie redaktorze w Polsce nazwiska się odmienia. Profesor Miodek w swoich programach wiele razy o tym mówił. 😀

Send this to a friend