Informacje, Video

GMINA. Budowa kanalizacji to wielki sukces dla mieszkańców Brzezinki

Andrzej Ryszka

Sołtys wsi Brzezinka – Miejsca Pamięci Andrzej Ryszka opowiada o najważniejszej inwestycji na terenie sołectwa, jakim jest budowa kanalizacji. Zobacz materiał wideo.

Jak podaje Urząd Gminy Oświęcim, zakończył się pierwszy etap prac przy budowie kanalizacji w ulicy Szkolnej w Brzezince. Wykonano ok. 850 metrów sieci, na która składają się rurociągi tłoczne i grawitacyjne oraz dwie tłocznie ścieków.

Zgodnie z umowami zawartymi z wykonawcą koszt robót to 1.536.000 zł. W tej kwocie dofinansowanie z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego wynosi 790.276 zł. Trwa budowa kanalizacji w drugim, krótszym odcinku ulicy Szkolnej. Zakończy się jeszcze tego lata, a będzie kosztować 400.000 zł przy 20-procentowym wkładzie własnym Gminy i dotacji z OSPR w 80 procentach.

Te inwestycje są pierwszym etapem przebudowy ulicy Szkolnej – informuje Urząd Gminy Oświęcim na swojej stornie internetowej. Kolejnym będą planowane na przyszły rok roboty drogowe (wykonanie podbudowy, odwodnienia, poboczy i nawierzchni asfaltowej). Podłączenie budynków mieszkalnych do kanalizacji sanitarnej będzie możliwe dopiero po uzyskaniu od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Oświęcimiu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie całej sieci wykonanej w ul. Szkolnej.

Z perspektywy całego sołectwa zadania obejmujące ulicę Jakubowskiego (realizacja w 2014 r.) i Szkolną są pierwszymi etapami kanalizowania Brzezinki. Sukcesywnie, w ramach kolejnych przedsięwzięć będzie budowana sieć w ulicach Górniczej, Brzozowej, Sołtysów, Dworskiej, Czernichowskiej i Anny Chrostek – informuje urząd.

UG Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. Ekipa robotników to masakra, głównie pozorują pracę, jedna dziurę zasypują i rozkopują praktycznie dzień na dzień. Jak by mi tak robili przyłącze to bym ich wylał.

  2. Panie Sołtysie proponuje sobie kupić dzisiejszą gazetę krakowską .

  3. Wszystko co dzieję się w gminie to zasługa Wójta. Nie dotyczy spraw których nie mógł dopilnować gdyż był w Brazylii.

    Jednak dotacja do wymiany pieców do pierdoła…

  4. Każdy wie że sukces kanalizacji w Brzezince to nie sukces sołtysa, wójta czy kogoś innego. Wszystko dzięki znajomości jednego Pana, który załatwił grube miliony na kanalizacje w zamian za dofinansowanie przez Urząd Gminy Oświęcim kupna samochodu strażackiego dla Osp Brzezinka. Proszę zauważyć ze strażacy mają kolejny nowy wóz w przeciągu kilku lat a inne jednostki z gminy nie dostają pieniążków na nowe auta strażackie i jeżdżą wysłużonymi kilkunastoletnimi brykami. Hej 🙂

  5. Brawo dla Pana Ryszki! Po 22.00 w Brzezince śmierdzi gorzej niż przy oczyszczalni. Może w końcu problem się skończy. Jeden za drugim spuszcza szambo do rowów melioracyjnych i w pola ale wszyscy udają że nic się nie dzieje a dodatkowo płaczą, że robactwo i komary, nic dziwnego mucha zawsze do gówna ciągnie.

  6. Brawo Andrzeju. Świetne wystąpienie. Trochę skandal pominięcie ogromnej roli Wójta 😉

Send this to a friend