Informacje

GMINA BRZESZCZE. Policjanci zatrzymali podpalacza

W poniedziałek 5 czerwca 2017 policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 29 – letniego mieszkańca Gminy Brzeszcze, podejrzanego o podpalenie własnej stodoły.

W poniedziałkowy wieczór w jednej z miejscowości w Gminie Brzeszcze, doszło do pożaru zabudowań gospodarczych. Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe. Strażacy ugasili pożar stodoły, jednocześnie chroniąc przed ogniem pozostałe zabudowania. Policjanci natomiast zajęli się ustalaniem przyczyn i okoliczności w jakich do doszło do pożaru.

W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o tym, że pożar nie był dziełem przypadku, lecz skutkiem podpalenia. Kolejne ustalenia potwierdziły podejrzenia policjantów, w wyniku czego zatrzymano nietrzeźwego 29 – letniego mieszkańca posesji. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że mężczyzna wszczął awanturę domową ze swoją rodziną, a następnie wyszedł z domu kierując się do zabudowań gospodarczych, z których po krótkiej chwili zaczął wydobywać się dym. Po tym fakcie wsiadł do swojego samochodu i pojechał do pobliskiego sklepu. Kiedy po kilkunastu minutach wrócił do domu, trwała już akcja gaśnicza.

We wtorek 6 czerwca br. 29 – latkowi został postawiony zarzut podpalenia, natomiast w trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą czy mężczyzna dopuścił się również znęcania nad swoją rodziną oraz czy w dniu kiedy doszło do pożaru kierował samochodem w stanie nietrzeźwości.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend