Informacje

GMINA. Bartłomiej Bąk nowym zastępcą wójta

Od poniedziałku 16 października wójt gminy Oświęcim Albert Bartosz ma nowego zastępcę – mianował na to stanowisko Bartłomieja Bąka.

Bartłomiej Bąk urodził się w 1978 roku. Jest specjalistą w zakresie zarządzania i audytu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego: licencjat ze specjalnością Administracja Samorządowa, magister zarządzania jakością, ukończył podyplomowe Studia Wiedzy o Integracji Europejskiej oraz na kierunku Zarządzanie i Audyt. Doktorant na Wydziale Zarządzania Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.

Od 2003 roku pracował w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Oświęcimiu, a od 2007 roku w Południowym Koncernie Węglowym S.A. (aktualnie TAURON Wydobycie S.A.). Kierował między innymi pracami Wydziału Organizacyjno-Prawnego oraz Wydziału Nadzoru Właścicielskiego i Relacji Inwestorskich. Od 2015 roku pełnił funkcję dyrektora Departamentu Organów Korporacyjnych oraz pełnomocnika Zarządu ds. Integracji w spółce Nowe Brzeszcze Grupa TAURON. Nadzorował i koordynował funkcjonowanie organów spółek i odpowiadał za obsługę administracyjno-prawną spółki. Współorganizował przekształcenia w sektorze energetycznym, towarzyszące im zmiany kapitałowe oraz pozyskiwanie finansowania. Był także członkiem rad nadzorczych agencji wspierających rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Nauczyciel w szkołach policealnych. Autor licznych publikacji naukowych i uczestnik branżowych konferencji.

Pasjonat historii i motoryzacji oraz amator koszykówki i snowboardu. Żonaty, dwóch synów.

Do obowiązków nowego zastępcy wójta będzie należał nadzór nad sprawami związanymi z edukacją oraz inwestycjami na terenie gminy.

Źródło: Urząd Gminy Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

14 komentarzy

 1. Tak masz rację sołtys że tonący chwyta się brzytwy ale ten kto zmienia co chwile swoich …………. ponadto potrafi połknąć jeszcze rozbitą butelkę szklaną i wykąpać sie w kwasie.

 2. Bartosz nie śmiej się tak groźnie bo małe dzieci się boją , Wójt musi mieć łagodniejszą minę a nie kojarzyć się z ……………..

 3. Czy ostatnie fatalne decyzje kadrowe ( wyrzucenie na zbity pysk wicewójta Smolarka ) nie potwierdzaja zasady „ tonący brzytwy się chwyta „?

 4. To prawda, że Pana nowego zastępcę łączy z zatrudnionym w spółce gminnej na stanowisku Prezesa Pana Czubka rzecz, która dla Wójta była podobno wystarczająca by zatrudnić?

  Był ostatnio bezrobotny.

  Widzimy, jak Bartoszek potraktował ludzi, dzięki którym jest na tym stanowisku. Chyba trzeba być desperatem, żeby zdecydować się na współpracę z panem zwanym w pewnych kręgach Dyzmą.

 5. Ciekawe do czego wróci pan wójt po przegranej kampanii wyborczej w gminie? Marek Sowa i Janusz Chwierut napewno pomogą wójtowi!

 6. ciekawie brzmi jego kariera zawodowa. raz był tu , zaraz tam, później jeszcze gdzie indziej , jak człowiek jest w czymś dobry to siedzi do emerytury w jednym miejscu, a nie skacze z „kwiatka na kwiatek” a teraz zastępca wójta. tego to dopiero nie rozumiem, jedno z drugim nie wiele wspólnego chyba

 7. Bardzo to zły prognostyk jak podwładny jest mądrzejszy, lepiej wykształcony od szefa, a jeszcze gorzej gdy ten szef tego podwładnego zatrudnia, rokowania kiepskie, jeden mądry w nauce, drugi mocny w „urzędowaniu” całkiem niezła jazda będzie w Gminie.

Send this to a friend