Informacje

GMINA. Andrzej Ryszka drugim najlepszym sołtysem Małopolski

Drugie miejsce w konkursie na „Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego AD’2018” i nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych dla sołectwa otrzymał sołtys Brzezinki Andrzej Ryszka, a Maria Brombosz, sołtys Poręby Wielkiej została wyróżniona przez kapitułę konkursu.

Sołtysi z Gminy Oświęcim kolejny raz docenieni w prestiżowym konkursie organizowanym przez Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów. Oceniana była działalność sołtysa za 2018 rok w różnych płaszczyznach – osiągnięcia inwestycyjne i rzeczowe, współpraca z mieszkańcami i samorządem gminnym, zaangażowanie w działania z zakresu inicjatyw lokalnych, kultury i promocji sołectwa, innowacyjne formy działalności sołtysa, opinia Wójta/Burmistrza Gminy/Prezydenta i Koła Gminnego oraz dodatkowo w tym roku innowacyjne formy działalności sołtysa.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się 1 września na XXI Dożynkach Województwa Małopolskiego w gminie Zakliczyn. Zwycięzcą konkursu został Andrzej Król z Uniszowej z gminy Ryglice, II miejsce zajął Andrzej Ryszka z Brzezinki. Wyróżnienie otrzymała druga zgłoszona przez Gminę Oświęcim kandydatka, Maria Brombosz sołtys Poręby Wielkiej. W składzie delegacji, która gościła w gminie Zakliczyn, znaleźli się ponadto Robert Dziuba, Sekretarz Gminy Oświęcim, Władysław Zaliński Wiceprezes Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, sołtys Włosienicy oraz Anna Sporysz, Prezes Gminnego Koła Sołtysów, sołtys Broszkowic.

Na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowym Kamieniec w gminie Zakliczyn była także prezentacja wieńców dożynkowych. Na stoiskach można skosztować lokalnych potraw i smakołyków. Dla dzieci przygotowano moc atrakcji i niespodzianek. Wieczorem na scenie wystąpił zespół Golec uOrkiestra.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i owocnej pracy na rzecz swoich małych ojczyzn.

Gmina Oświęcim


materiał wideo z 2017 r.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. SERDECZNIE GRATULUJĘ!
    Nie zdziwiłbym się, gdyby Pan Wojt zaproponował Panu stanowisko wicewójta.

  2. Maria Brombosz z Poręby Wielkiej wprawdzie tylko została wyróżniona przez kapitułę konkursu, ale za to jest osobą
    najbardziej urodziwą i piękną spośród sołtysów Ziemi Oświęcimskiej.

  3. Serdeczne gratulacje dla Pana Andrzeja Ryszki, nagroda w pełni zasłużona.

Send this to a friend