Informacje, Sport

Era hokeja na lodzie w Polsce – jak rozwijała się ta zimowa dyscyplina?

Wśród krajów Unii Europejskiej, Polska choć i nie jest w czołówce, ale należy do najbardziej sportowo rozwiniętych w całej Europie. Dzięki nowym szkołom oraz nowoczesnemu podejściu odnaleźliśmy się w eSporcie, piłce nożnej, a nawet hokeju! Ta ostatnia dyscyplina, choć nie jest nową, ale właśnie w ostatnich kilku latach zaczęła zdobywać zupełnie nową popularność.  Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak ewoluowała era hokeja na lodzie w Polsce i czego można się spodziewać po tej dyscyplinie już w najbliższej przyszłości!

Polski Związek Hokeja na Lodzie – jak to się zaczęło?

Nasz kraj już w XIX wieku był nierozerwalnie związany ze sportami zimowymi! W tym czasie powstał pierwszy związek łyżwiarski, a pierwsza dokumentalna wzmianka o zawodach w hokeju na lodzie pojawiła się w gazecie „Słowo Polskie”, która w numerze z 1905 r. donosiła o zawodach tej dyscypliny na stadionie Stawy Panieńskie we Lwowie. Kluby hokejowe były organizowane w całym kraju – jednak pierwszy powstał w Krakowie w 1902 roku! W tamtych czasach ludzie nie mogli nawet marzyć o takiej stronie bukmacherskiej jak Vulkan Bet! Licencjonowany bukmacher aktywnie wspiera młode drużyny i daje im możliwość zarabiania pieniędzy na oglądaniu ich ulubionych meczów!

Prawdziwa era hokeja w Polsce rozpoczęła się wkrótce po zakończeniu I wojny światowej i odzyskaniu przez Polskę niepodległości. W hokeja grano wszędzie, a pierwsze większe kluby pojawiły się w takich miastach jak Warszawa, Łódź i Lwów. Drużyny potrzebowały kilku lat, aby doskonalić swoje umiejętności, aby po raz pierwszy wejść na arenę międzynarodową i zagrać w prawdziwego hokeja!  Już w 1922 roku Polonia rozegrała w Kanadzie mecz hokeja na lodzie, w którym AZS pokonał Polonię 3-0. Był to pierwszy występ polskiego klubu w turnieju międzynarodowym.

Współczesna historia polskiego hokeja na lodzie rysuje się całkiem obiecująco. Na początku 2015 roku Polski Związek Hokeja na Lodzie miał nowego prezesa i nowe logo. Główna zmiana dotyczyła promocji sportu w kraju. W 2016 r. z budżetu państwa przeznaczono środki na tworzenie nowych szkół w małych miejscowościach. Dzięki tak korzystnym zmianom polski związek hokeja na lodzie zyskał nowe znaczenie i popularność. W ciągu tych lat powstało ponad 20 nowych szkół w małych miejscowościach i 2 nowe w Warszawie! Oprócz środków publicznych, ogromną pomoc okazały również organizacje zewnętrzne. Licencjonowany bukmacher Vulkan Bet aktywnie finansuje kilka klubów i stadionów, a także uczestniczy w finansowaniu juniorskich drużyn narodowych.

Jakich perspektyw spodziewamy się dla tej zimowej dyscypliny?

Hokej stał się dla większości z nas prawdziwą inwestycją. W ciągu ostatnich kilku lat ten sport zdołał nabrać nowego znaczenia na arenie międzynarodowej i według wielu analityków już niedługo będzie mógł konkurować z Niemcami czy USA. Dlatego warto już teraz porozmawiać o najbliższej przyszłości dla hokeja!

Finansowanie drużyn przez państwo i organizacje bukmacherskie pomoże młodym sportowcom zdobyć doświadczenie i już w najbliższej przyszłości wykazać się dobrymi wynikami. Jednak każdy fan sportu będzie mógł już teraz odnieść swoje najważniejsze zwycięstwa. Zakłady online na hokej na lepszej platformie sprawią, że oglądanie meczów będzie naprawdę opłacalne. Zostań nowym ekspertem sportowym i zarabiaj razem ze swoimi ulubionymi sportowcami!

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend