Informacje

Do czego służy termotransfer i jakie korzyści daje?

Termotransfer to jedna z najlepszych metod nadruku. Oprócz wysokiej jakości posiada też wiele innych zalet. Efekty użycia prasy termotransferowej można dostrzec, choćby na koszulkach z nadrukami.

Czym jest termotransfer?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że termotransfer to metoda, dzięki której można uzyskać wysokiej klasy nadruk. Cały proces odbywa poprzez nagrzanie specjalistycznego sprzętu i nałożenie na niego folii, a następnie przyłożenia ich na dany materiał. Tym sprzętem jest oczywiście prasa termo transferowa. Z kolei, jeśli chodzi o rodzaj folii, to do wyboru są dwa typy, a mianowicie flex oraz flock. Folie flex są cienkie, z kolei folie flock są grubsze. Obecnie efekty jego stosowania sprawiają, że możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości druku niemal niezależnie od powierzchni.

Materiały, na których najlepiej sprawdza się metoda termotransferowa

  • tkanina,
  • drewno,
  • ceramika,
  • plastik,
  • metal.

Wykorzystanie termotransferu

Jak już powyższej było wspomniane, metoda zwana termotransferem jest bardzo dobrym rozwiązaniem, kiedy chcemy uzyskać trwały nadruk. Aktualnie większość firm decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Najczęściej dotyczy to przedsiębiorstw specjalizujących się w tworzeniu gadżetów lub produktów reklamowych z logiem firmy zlecającej. Wtedy metoda termotransferowa sprawdza się doskonale w przypadku koszulek, czapek, czy toreb itd.

Dlaczego warto stosować termotransfer?

Nie bez przyczyny narodził się trend związany z wykorzystywaniem termotransferu. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że spełnia on po prostu wszystkie potrzeby klientów. Zatem do najważniejszych korzyści związanych z korzystania z metody termotransferowej należy:

  • niskie koszty — w tym przypadku można zauważyć zalety zarówno po stronie przedsiębiorstwa, które dysponuje taką usługą, jak i po stronie klientów. W końcu przez to, że termotransfer jest tańszy, to obie strony na tym korzystają. Producenci zauważają, że korzystanie z prasy termotransferowej powoduje na tyle odczuwalne korzyści finansowe oraz że można ją używać, nawet kiedy wielkość nakładu jest bardzo niska. Zatem idealnie nada się również na samym początku powstawania nowej firmy.
  • mało miejsca potrzebnego do rozpoczęcia produkcji — wiele osób, które dopiero otwierają własną firmę, boryka się z problemem posiadania zbyt małej powierzchni produkcyjnej. Tym bardziej że większość sprzętów, dzięki którym można dokonać nadruków, zajmuje bardzo dużo miejsca. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku termotransferu, który doskonale sprawdza się nawet przy bardzo ograniczonym metrażu.
  • łatwość użycia — nie da się ukryć, że ta zaleta jest niezwykle istotna, gdyż prosta metoda nadruku sprawia, że można ją wykonać znacznie szybciej, a to z kolei oznacza, że w krótszym czasie można przygotować więcej produktów. W szerszej perspektywie znacznie poszerzyć swój dochód.
  • skutecznie kryje — nie można zapomnieć też o zaletach technicznych, gdyż w praktyce są one bardzo ważne. Druk, który jest wygrzewany, idealnie przykrywa materiał.
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend