Informacje

Czym są systemy bukmacherskie?

System Trixie / systemy bukmacherskie / Czym są systemy bukmacherskie / Jak obstawiać. Opowiadamy czym są systemy bukmacherskie oraz czym różnią się od siebie.

Systemy obstawiania są coraz mniej powszechnym sposobem, ale nadal stanowią bardzo interesującą strategię dla tych, którzy kochają kombinacje i znają ryzyko. Zasadniczo systemy zakładów kombinacyjnych to seria różnych zakładów kombinowanych, składających się z serii prostych zakładów. Ta definicja mogła nie wyjaśnić, czym są systemy, więc użyjemy najlepszych do wyjaśnienia tego rodzaju zagadnień, praktycznych przykładów. Polecamy również stronę legalni bukmacherzy.

Po pierwsze, trzeba podkreślić, że kombinacja to te zakłady, które łączą różne proste zakłady. Są bardzo popularne, ponieważ mnożąc szanse każdego z prostych zakładów, pojawiają się bardzo atrakcyjne kursy. Dlatego, ponieważ proste zakłady są powiązane z niskimi kursami, kursy te rosną, a zatem potencjalne korzyści są znacznie większe, niż gdyby każdy zakład był obstawiany osobno. Oczywiście ryzyko utraty wszystkiego, co zainwestowano, jest wysokie, ponieważ pojedyncza porażka w prostym zakładzie wystarczy, abyśmy nie wygrali zakładu łączonego.

Przez lata obstawiający łączyli różne typy zakładów kombinowanych, aby ograniczyć ryzyko przegranej, nadając im nazwy i wreszcie tworząc coś, co zaczęto nazywać systemami zakładów. Więc bez zbędnych ceregieli opiszemy najpopularniejsze systemy obstawiania w zakładach bukmacherskich.

System Trixie

System oparty na trzech prostych zakładach jest znany jako Trixie i byłby najmniejszym ze wszystkich systemów (potrzeba minimum 3 prostych zakładów, aby stworzyć system). Oto przykład z trixie:

Załóżmy, że zwycięstwo Realu Madryt jest płatne po 1,5, zwycięstwo Barcelony po 2, a zwycięstwo Manchesteru United po 2,5.

W tym przypadku, jako trixie, system ten składałby się z czterech połączonych zakładów (trzy podwójne i jeden potrójny):

Real Madryt (1,5) + Barcelona (2) = 3

Real Madryt (1,5) + Man.Utd (2,5) = 3,75

Barcelona (2) + Man.Utd (2,5) = 5

Real Madryt (1,5) + Barcelona (2) + Man.Utd (2,5) = 7,5

Każdy zakład w systemie zawsze zawiera zakład o tej samej kwocie i są one zwykle używane z kursami powyżej par lub prawie, więc jeśli jeden z trzech zakładów zawiedzie, można dokonać niewielkich zysków.

W przypadku przykładu i obstawienia 10 € na każdą kombinację systemu, gdyby te trzy wyniki były poprawne, zostałby osiągnięty zysk w wysokości 152,5 €. Gdyby Real Madryt zawiódł, korzyści spadłyby do 10 euro, podczas gdy gdyby przegrała Barcelona,​​byłyby straty w wysokości 2,5 euro, a gdyby przegrał Man.Utd, straty wyniosłyby 10 euro. Logicznie rzecz biorąc, gdyby dwa zakłady zakończyły się niepowodzeniem lub wszystkie trzy, przegrana byłaby łączna kwotą 40 €.

Rodzaje systemów

Oczywiście systemów obstawiania jest o wiele więcej, za każdym razem coraz bardziej skomplikowanych i które stają się bardzo trudne do wyjaśnienia zarówno od strony redaktora, jak i czytelnika. W każdym razie przedstawiamy najbardziej popularne, które warto wypróbować, ponieważ są one znacznie bezpieczniejsze niż zwykłe zakłady kombinowane, chroniąc część rozegranych pieniędzy w przypadku utraty wyniku:

·         Trixie – opiera się na trzech selekcjach obejmujących cztery zakłady kombinacyjne – trzy podwójne i jeden potrójny.

·         Patent: Opiera się na trzech selekcjach, w których zakładane są trzy zakłady pojedyncze i cztery zakłady kombinacyjne: trzy podwójne i jeden potrójny. W sumie obejmuje siedem zakładów.

·         Yankee – Opiera się na czterech selekcjach, w których postawiono jedenaście połączonych zakładów: sześć podwójnych, cztery potrójne i jeden poczwórny.

·         Kanadyjski – na podstawie pięciu selekcji, które składają się na dwadzieścia sześć zakładów kombinowanych: dziesięć podwójnych, dziesięć potrójnych, pięć poczwórnych i jeden pięciokrotny.

·         Heinz: Opiera się na sześciu selekcjach, które są połączone w pięćdziesiąt siedem zakładów: piętnaście podwójnych, dwadzieścia trzykrotnych, piętnaście czterokrotne, sześć pięciokrotnych i jeden sześciokrotny.

·         Super Heinz: Opiera się na siedmiu selekcjach tworzących sto dwadzieścia zakładów kombinowanych: dwadzieścia jeden podwójnych, trzydzieści pięć potrójnych, trzydzieści pięć czterokrotnych, dwadzieścia jeden pięciokrotny, siedem sześciokrotny i jeden siedmiokrotny.

·         Goliath: opiera się na ośmiu selekcjach, które wykonują dwieście czterdzieści siedem połączonych: dwadzieścia osiem podwójnych, pięćdziesiąt sześć trójek, siedemdziesiąt cztery razy, pięćdziesiąt sześć pięcioraczków, dwadzieścia osiem sześcioraczków, osiem siedmiokrotnych i jedna ośmiokrotna.

·         Lucky 15 – opiera się na czterech selekcjach, w których umieszczane są cztery gry pojedyncze, sześć podwójnych, cztery potrójne i jedna czwarta. W sumie jest piętnaście zakładów, od których pochodzi nazwa.

·         Lucky 31 – opiera się na pięciu selekcjach, w których umieszcza się pięć gier pojedynczych, dziesięć podwójnych, dziesięć trójek, pięć poczwórnych i jedna pięciokrotna. Łącznie trzydzieści jeden zakładów.

·         Lucky 63 opiera się na sześciu selekcjach, które składają się w sumie na sześćdziesiąt trzy zakłady: sześć pojedynczych, piętnaście podwójnych, dwadzieścia trójek, piętnaście poczwórnych, sześć pięciokrotnych i jeden sześciokrotny.

Ten rodzaj systemów zakładów ma na celu, ani bardziej, ani mniej, ograniczenie szkód w połączonych zakładach. Zwykle są bardzo intratne, ale jeden błąd sprawi, że stracimy wszystko. W każdym razie prawdą jest również, że stosowanie systemów zostało ograniczone, gdy bukmacherzy wprowadzili to, co nazywają „połączonymi ubezpieczeniami”. To znaczy promocje, które zwracają pieniądze obstawiającym, jeśli nie uda im się tylko w jednym wyniku. Te ubezpieczenia są również bardzo dobre, ale dwóch rzeczy nie można im odmówić. Po pierwsze, w przypadku ubezpieczenia łączonego zarobki zawsze wynoszą 0, co nie ma miejsca w systemach. Po drugie, te systemy zakładów są znacznie bardziej ekscytujące. A czy emocje podczas obstawiania nie są ważnym elementem zakładów?

art. powstał we współpracy z partnerem

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend