Informacje

Czy opłaca się teraz brać kredyt gotówkowy?

Polacy chętnie zaciągają kredyty konsumpcyjne. Popularność tego rodzaju wsparcia finansowego nie wynika wyłącznie ze zwiększonych potrzeb finansowych, ale również ze sprzyjającej sytuacji. Sprawdź, dlaczego warto właśnie teraz zaciągnąć kredyt gotówkowy.

Na oprocentowanie kredytów gotówkowych wpływa wiele czynników, w tym stopy procentowe ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP). Obecnie stopy procentowe utrzymują się na niskim poziomie od rekordowo długiego czasu – od 2015 roku. Niskie stopy procentowe oznaczają niskie oprocentowanie, dzięki czemu kredyty bankowe są tańsze niż jeszcze 5 lat temu. Wystarczy przejrzeć ranking kredytów bankowych w 2018 roku i porównać go z poprzednimi.

Kredyt gotówkowy może być korzystny

Nie da się przewidzieć decyzji Rady Polityki Pieniężnej, która podejmuje decyzję o podniesieniu / obniżeniu stóp procentowych. Eksperci przewidywali, że wzrost stóp nastąpi w okolicach połowy 2018 roku. Tymczasem podczas lipcowego posiedzenia, decyzją RPP pozostały na dotychczasowym poziomie. To dobra informacja dla kredytobiorców, którzy zamierzali zaciągnąć kredyty gotówkowy. Oprocentowanie tego rodzaju produktów bankowych w dalszym ciągu jest atrakcyjne.

Trzeba jednocześnie mieć świadomość, że w każdej chwili może dojść do podniesienia stóp procentowych. Dlatego decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego nie należy odkładać na później – szczególnie, jeśli tego rodzaju wsparcie finansowe było w planach i obecna sytuacja materialna kredytobiorcy jest stabilna.

Zgodnie z prognozami ekspertów, stopy procentowe NBP nie zmienią się do końca 2019 roku. Pierwsza podwyżka – o 25 pb – jest planowana na marzec 2020 rok.

Nie podejmuj decyzji kredytowej pod wpływem chwili

Fakt niskich stóp procentowych przekładających się na atrakcyjne oprocentowanie kredytu gotówkowego nie powinien skłaniać do podejmowania pochopnych decyzji kredytowych. Zaciągnięcie zobowiązania należy dokładnie przeanalizować, m.in. pod kątem swoich potrzeb finansowych oraz sytuacji materialnej.

Decydując się na taką formę finansowania, porównaj kredyty na finanse.rankomat.pl. Zwróć przy tym uwagę na takie parametry jak:

  • czas trwania umowy kredytowej
  • wysokość miesięcznej raty
  • wartość RRSO
  • niezbędne dokumenty
  • inne wymagania.

Im bardziej dogłębna będzie analiza, tym bardziej korzystny finansowo będzie kredy gotówkowy.

SC

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend