Informacje

Co warto wiedzieć, zanim zaczniesz obstawiać online

Zakłady sportowe to ekscytujący i satysfakcjonujący sposób na śledzenie sportu. Mimo tego, terminy i język używany przez bukmacherów może na początku wydawać się nieco zagmatwany.

Jako początkujący, musisz zapoznać się z podstawowymi określeniami używanymi w kręgach bukmacherskich. Jeśli planujesz zacząć obstawiać wyniki Twoich ulubionych drużyn sportowych i graczy, ten zwięzły poradnik zakładów sportowych jest dla Ciebie.

Oto kilka z rzeczy, które musisz wiedzieć przed postawieniem pierwszego zakładu.

 1. Kursy zakładów bukmacherskich
  Kursy są częścią każdego zakładu sportowego. Kursy pokazują, czy zakład jest tego wart, czy nie.

Kursy odzwierciedlają możliwość (lub prawdopodobieństwo) konkretnej wygranej, remisu lub przegranej. Kursy związane z linią zakładów określają również Twoją wypłatę, jeśli wygrasz.

Jeśli szanse wygranej są wysokie, ty obstawiasz, a wynik gry okazuje się być na Twoją korzyść, otrzymujesz wysoką wypłatę.

 1. Faworyci i słabeusze
  W większości wydarzeń sportowych, jedna drużyna ma większą szansę na wygraną. Bukmacherzy nazywają taką drużynę faworytami. Druga drużyna automatycznie będzie słabeuszami.

Eksperci i bukmacherzy wybierają faworytów i słabeuszy na podstawie poprzednich wyników w turnieju lub pozycji każdej drużyny w dzienniku.

Skoro drużyna faworytów powinna wygrać mecz, obok kursów pojawia się znak minus. Słabeusze mają znak plus obok swoich szans, ponieważ mają przegrać.

 1. Rozpiętość punktów
  Rozpiętość punktów to margines zwycięstwa między drużynami na końcu gry. Na przykład, w meczu piłki nożnej drużyna A może być faworytem -2 punkty.

Jeśli postawisz na drużynę A, drużyna A będzie musiała wygrać mecz o conajmniej 2 punkty, abyś mógł wygrać zakład.

 1. Bonusy bukmacherskie
  Różne kategorie bonusów bukmacherskich są dostępne dla obstawiających, którzy odwiedzają strony bukmacherskie takie jak Legalne-obstawianie.pl. Oto kilka przykładów:
 • Bonus od wpłaty. Bukmacherzy dodają procent od początkowej wpłaty na Twoje konto. Możesz również otrzymać bonus za każdym razem, gdy dokonasz nowej wpłaty na swoje konto.
 • Bonus za mecz. To bonus, który bukmacherzy dają za wybrane mecze, aby zachęcić do stawiania większej ilości zakładów. Czasem bonusy za mecze są dostępne dla zakładów na żywo.
 • Zwrot gotówki. Bukmacherzy mogą oddać część pieniędzy obstawiającym, gdy Ci przegrają swój zakład.
 • Bonus aplikacji mobilnej. To nagroda za pobranie i używanie aplikacji mobilnej danego serwisu bukmacherskiego. Aplikacje mobilne umożliwiają wyświetlanie powiadomień i natychmiastowy dostęp do wyników.
 • Program lojalnościowy. Bukmacherzy używają bonusu lojalnościowego, aby docenić i zatrzymać swoich lojalnych typerów. Nagrody lojalnościowe są przyznawane po tym, jak punkty lojalnościowe na koncie gracza osiągną konkretną ilość.
 1. Wskazówki, jak znaleźć wiarygodną stronę z zakładami
  Powinieneś zainwestować czas, aby znaleźć renomowaną witrynę bukmacherską dla swoich zakładów online. Poniższe wskazówki i pytania pomogą Ci to zrobić:

* Bądź przygotowany na przeprowadzenie własnego researchu

* Poszukaj witryn, na których są Twoje ulubione gry

* Czy kursy są konkurencyjne?

* Ile metod bankowych oferują?

* Czy proces rejestracji jest prosty?

* Czy strona oferuje dobry bonus za rejestrację?

* Co inni użytkownicy mówią o tej witrynie na stronach z recenzjami i forach?

* Czy witryna znajduje się na jakiejkolwiek czarnej liście?

Poświęć czas na dowiedzenie się wszystkiego, co możesz o każdej witrynie, na której chcesz stawiać zakłady. Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, Twoje szanse na napotkanie problemów są drastycznie zmniejszone.

 1. Wskazówki, jak postawić pierwszy zakład
  Po tym, jak wybierzesz stronę z zakładami dla siebie oraz po otwarciu konta, jesteś gotowy, by postawić swój pierwszy zakład. Powinieneś obstawiać sporty, które kochasz lub które znasz.

Będziesz mieć wiele opcji do wyboru, więc musisz rozważnie zarządzać swoim funduszem. Dobrą

praktyką jest ograniczeniu kwoty, jaką stawiasz na każdy zakład, do około 5% swojego funduszu.

Twój fundusz to całkowita suma pieniędzy, którą chcesz przeznaczyć na obstawianie. Na przykład, jeśli łączna kwota, którą chcesz obstawić, wynosi 2000 zł, kwota, którą wydajesz na pojedynczy zakład jako początkujący, nie powinna przekraczać 100 zł.

Zacznij od zakładów money line. W tych zakładach wystarczy przewidzieć, która drużyna wygra lub przegra grę.

Kolejnym zakładem, którego możesz chcieć spróbować, jest zakład całkowity. Musisz obstawić, czy łączna liczba punktów lub goli będzie powyżej lub poniżej proponowanej liczby.

Teraz, gdy znasz już kilka podstawowych terminów dotyczących zakładów sportowych, przygotuj się na kolejny krok. Rozpocznij research witryn bukmacherskich już teraz, zarejestruj się z niewielkim depozytem i zacznij dokonywać puntów. Gdy już będziesz działać, przestudiuj niektóre strategie obstawiania, zobacz, jak mogą pasować do Twojej strategii i zastosuj je, aby poprawić swoje wyniki.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend