Auta pochodzące z leasingu cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza przez wzgląd na swoją cenę, bo często jest ona niższa od ceny oferowanej przez prywatnych sprzedawców. Warto jednak bliżej przyjrzeć się używanym samochodom po firmie, gdyż mimo wielu zalet posiadają także wady.
Auta po leasingu – co to oznacza?
Firma, która decyduje się na leasing pojazdów, ma możliwość wykupienia samochodów bądź po skończonej umowie zwraca je, wszystko zależy, na jakich warunkach był udzielony. Te pojazdy, które nie zostały wykupione, trafiają do dalszej sprzedaży właśnie jako auta poleasingowe. Kupić je może każdy, mogą też być ponownie oddane w leasing, wszystko zależy od potrzeb.
W jakie auto zainwestować?
Auta po firmie mają to do siebie, że mają na swoim koncie wiele kilometrów, jednak nie jest to problem, o ile zna się historię pojazdu, czyli w jakich celach były wykorzystywane. Na pewno warto inwestować w jak najmłodsze pojazdy, które nie były intensywnie eksploatowane. Takie informacje można łatwo uzyskać, a jeśli jest możliwość, to rozmowa z poprzednim właścicielem również pomoże podjąć słuszną decyzję. W kwestii kupna poleasingowego pojazdu jest oczywiście wybór, bo można przebierać do woli nie tylko w pojazdach osobowych, lecz również w dostawczych. Jedno jest pewne, auto godne uwagi musi być sprawne pod względem technicznym (warto dokładnie przeanalizować książkę serwisową), bez widocznych uszkodzeń lakieru i czystym wnętrzem.
Ile kosztuje używane auto?
To ile przyjdzie zapłacić za poleasingowy samochód, zależy już od firmy, która je oferuje. Zazwyczaj nie są to wygórowane ceny. Oczywiście wszystko zależy od marki pojazdu, jego wieku, stanu technicznego i wizualnego. Te wszystkie kwestie mają znaczący wpływ na cenę. Przed zakupem również należy sprawdzić dokładnie wybrany pojazd, by nie okazało się, że ma ukryte wady. Poleasingowe auta są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla małych firm, które potrzebują pojazdu dostawczego, jak i dla prywatnych odbiorców, bo w dzisiejszych czasach auto to główny środek transportu.
Jak zapłacić?
Decydując się na zakup pojazdu w firmie, każdy zainteresowany ma kilka sposobów na sfinansowanie transakcji, co niestety nie jest możliwe, kupując auto z ogłoszenia. Zainteresowani mogą zapłacić gotówką, w dniu odbioru pojazdu. Tutaj warto pamiętać, by nie wpłacać żadnych zaliczek. Firma sprzedająca auta poleasingowe, z dobrą opinią i doświadczeniem nie wymaga takich przedpłat. Na pewno bezpiecznie będzie zakupić samochód na autakrajowe.com.pl. Istnieje możliwość wykonania przelewu. Nie mając gotówki, można zdecydować się na kredyt, który zostanie udzielony na dogodnych warunkach. Oczywiście warto wcześniej dopytać o szczegóły i wysokość raty. Bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób prowadzących działalność gospodarczą będzie leasing, który pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Warto więc wcześniej dokładnie przeanalizować sytuację finansową i dobrać rozwiązanie dopasowane do potrzeb.