Informacje

CHEŁMEK. Złodziej wpadł po sprzedaży na skupie złomu

W dniu 19 marca 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali 23 – letniego mieszkańca Chełmka podejrzanego o kradzież z terenu hali magazynowej wartej kilkaset złotych metalowej futryny drzwiowej.  Podejrzany pociął ją na kawałki, a następnie sprzedał w skupie złomu. Tam znalazł ją właściciel i powiadomił Policję.

Policjanci z chełmeckiego komisariatu Policji zostali powiadomieni przez właściciela hali magazynowej w Chełmku o odnalezieniu w skupie złomu skradzionej kilka dni wcześniej futryny drzwiowej, która na czas remontu hali magazynowej została wymontowana, a następnie pozostawiona na zewnątrz obiektu.

Do wskazanego skupu złomu niezwłocznie pojechali policjanci, którzy ustalili, że pocięte elementy futryny oddał młody mieszkaniec Chełmka. Policjanci ustalili personalia podejrzanego, a następnie pojechali do jego miejsca zamieszkania. Tam potwierdzili, że mężczyzna ma związek z kradzieżą.  23 – latek trafił do komisariatu Policji, który opuścił już z zarzutem kradzieży mienia. Mężczyzna był już karany za przestępstwa kryminalne.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend