Informacje

CHEŁMEK. Z narkotykami wybrali się nad wodę

Oświęcimscy policjanci postawili  zarzuty posiadania oraz udzielenia środków odurzających 18 – letniemu mieszkańcowi Chełmka. Mężczyzna oraz jego dwaj znajomi nocą wybrali się nad rzekę, aby zapalić  marihuanę.

W nocy z 4/5 czerwca 2018, tuż po północy,  policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego pełniąc służbę na terenie Broszkowic gm. Oświęcim przejeżdżali nieopodal Soły. Nad brzegiem rzeki zauważyli zaparkowany samochód. Kiedy podeszli bliżej zauważyli, że samochodzie znajduje się trzech mężczyzn, a z pojazdu wydobywa się woń charakterystyczna dla marihuany. W związku z powyższym przystąpili do kontroli osób, którymi okazali się mieszkańcy Chełmka w wieku 16, 18 oraz 19 – lat.  Następnie mundurowi dokonali przeszukania  pojazdu, w którym ujawnili skręta marihuany, fajkę wodną oraz młynek, w środku którego znajdował się susz roślinny.  Wszyscy amatorzy środków odurzających zostali zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Pełnoletni trafili do policyjnego aresztu,  natomiast nieletni został oddany pod opiekę matki. Badanie zabezpieczonego suszu potwierdziło, że jest to marihuana.  W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że właścicielem marihuany był 18 – latek, który odpowie również za udzielenie narkotyków kolegom.

Za posiadanie środków odurzających oraz udzielanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za udzielenie  narkotyku nieletniemu grozi kara  do 8 lat pozbawienia wolności.

Powiat oświęcimski. Policjanci kontrolują i apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą

W dniu 8 czerwca 2018 o godzinie 11.00 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku podczas patrolu na terenie Placu Kilińskiego zauważyli jadącego slalomem motorowerzystę. Podczas kontroli okazało się, że – letni mieszkaniec  Chełmka wsiadł na skuter mając w organizmie 2,75 promila alkoholu.

W dniu 9 czerwca 2018 policjanci oświęcimskiej drogówki podczas patrolu na terenie Podolsza  o godzinie 15.35 na ulicy Zatorskiej  zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Podczas kontroli okazało się, że 52 – letni mieszkaniec Podolsza  wsiadł na rower mając w organizmie  3,21 promila alkoholu. Natomiast o godzinie 19.55 na tej samej ulicy z tego samego powodu zatrzymali do kontroli drogowej  31 – letniego mieszkańca Podolsza . Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,38 promila alkoholu.

W nocy z 9/10 czerwca  2018 o godzinie 1.20 policjanci oświęcimskiej drogówki na ulicy Dąbrowskiego do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Renault, którego kierowca wyprzedzał inny pojazd na podwójnej ciągłej. Podczas kontroli okazało się, że kierujący pojazdem 23 – letni obywatel Ukrainy  jest nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,92 promila alkoholu.

W dniu 10  czerwca 2018  o godzinie 05.40 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach na ulicy Kościuszki zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Jak się okazało 33 – letni mieszkaniec Malca wsiadł na skuter mając w organizmie 0,91 promila alkoholu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend