Informacje

CHEŁMEK. Wyjazd w Bory Stabrawskie i na Równinę Opolską

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza do udziału w 80 wyjeździe studyjnym z cyklu „Szlakami dziedzictwa kulturowego Śląska, Zagłębia i Małopolski”.

Udamy się wraz w Państwem na Śląsk Opolski w rejony Borów Stabrawskich oraz Równiny Opolskiej. W miejscowości Turawa rozpoczniemy spływ kajakowy Małą Panwią. Rzeka w swoim dolnym biegu płynie łagodnym nurtem tworząc malownicze zakola. Po trzech godzinach wiosłowania pod opieką doświadczonych kajakarzy z teamu „Turawa.pl”, dotrzemy do miejscowości Luboszyce. W tym miejscu rozpoczniemy lądową część programu. Po krótkim odpoczynku i przerwie na posiłek udamy się na spacer piaszczystą plażą Jeziora Turawskiego. Odwiedzimy również artystyczną zagrodę „Uroczysko” oraz miejscowość Ozimek, znaną z najstarszej w Polsce, działającej huty „Małapanew” i z najstarszego w Europie żelaznego mostu . Ostatnim punktem będzie krótka wizyta w zespole parkowo – pałacowym w Brynku.

Wyjazd planujemy w niedzielę 27 sierpnia 2017 r. o godz. 7.00 spod siedziby MOKSiR w Chełmku pl. Kilińskiego 3 (obok dworca PKP) powrót ok. 22. Koszt wyjazdu 85 zł (transport, ubezpieczenie, wynajem kajaków, obsługa ratowników).

Wpłaty można dokonywać na konto nr 50 8110 1023 2006 0317 6590 0001 w ABS Banku Spółdzielczym w Andrychowie z dopiskiem Mała Panew. Zapisy, informacje:moksir@chelmek.pl tel. 601661771. O udziale w wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend