Kultura

CHEŁMEK. Szlakami dziedzictwa kulturowego – Jaworzno

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza do udziału w 79 wyjeździe studyjnym z cyklu „Szlakami dziedzictwa kulturowego Śląska, Zagłębia i Małopolski”.

Udamy się wraz w Państwem do pobliskiego Jaworzna. Miasto słusznie szczyci się znaczącym dorobkiem gospodarczym i kulturalnym. W trakcie wizyty odwiedzimy galerię „Pustą”. Twórcą i gospodarzem tego niezwykłego miejsca jest dr hab. Jakub Byrczek. Ceniony fotografik, wykładowca oraz niestrudzony animator kultury prezentuje w „Pustej” twórczość wybitnych fotografików. Będziemy uczestniczyć w wernisażu wystawy Bogdana Dziworskiego. Ceniony fotografik, reżyser, filmowiec i wykładowca jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień głownie za twórczość dokumentalną. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera. Ośrodek powstał w niecce dawnego kamieniołomu wapieni triasowych Sadowa Góra. Największe atuty tego miejsca zostały odkryte w wyniku działalności eksploatacyjnej. To właśnie w trakcie wydobycia kamienia wapiennego, odsłonięto warstwy skał zawierające w sobie liczne szczątki szkieletowe szkarłupni, mięczaków, głowonogów, ryb, a nawet kości gadzie prajaszczura nothozaurus sprzed 230 mln lat. Wyjazd planujemy w środę 26 lipca 2017 r. o godz. 16.00 spod siedziby MOKSiR w Chełmku pl. Kilińskiego 3 (obok dworca PKP) powrót ok. 22. Koszt wyjazdu 20 zł (transport, ubezpieczenie).

Wpłaty można dokonywać na konto nr 50 8110 1023 2006 0317 6590 0001 w ABS Banku Spółdzielczym w Andrychowie z dopiskiem Pusta. Zapisy, informacje: moksir@chelmek.pl tel. 601661771. O udziale w wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

MOSIR Chełmek

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend