Informacje

CHEŁMEK-AKTUALIZACJA. Rozlał benzynę i wyciągnął zapalniczkę

W dniu 30 lipca 2017 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali 28 – letniego mieszkańca Chełmka,  podejrzanego o spowodowanie niebezpieczeństwa powszechnego zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób. Mężczyzna rozlał benzynę na stacji paliw, a następnie wyjął z kieszeni zapalniczkę. Dzięki wzorowej reakcji klienta stacji oraz szybkiej interwencji policjantów nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na jednej ze stacji paliw w Chełmku. Tuż po godzinie 21.00  policjanci zostali zaalarmowani przez obsługę stacji paliw o mężczyźnie, który rozlał paliwo w pobliżu jednego z dystrybutorów, a następnie wyjął z kieszeni zapalniczkę. Pracownika stacji przekazał również, że na płytę mogło wylać się kilka litrów benzyny, gdyż natychmiast odcięto dopływ paliwa do dystrybutorów.    Policjanci błyskawicznie dotarli na miejsce, gdzie zatrzymali podejrzanego w chwili, gdy uciekał ze stacji paliw.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że  tuż przed zatrzymaniem sprawcy, na groźną sytuację zareagował również jeden z klientów stacji paliw.  29 – letni mieszkaniec Chełmka, widząc zachowanie nietrzeźwego siłą odciągnął go od dystrybutora. Wtedy sprawca wyrwał mu się i zaczął uciekać,  wtedy został zatrzymany przez policjantów.  Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, w chwili zatrzymania miał  w organizmie 1,32 promil alkoholu.

Wczoraj 28 – latek usłyszał policyjne zarzuty, usiłowania sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz zarzut znieważenia policjantów. Swoje zachowanie tłumaczył wpływem alkoholu. Dziś o jego losie zdecyduje prokurator.

Za popełnione przestępstwo  grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na wyróżnienie i ogromne podziękowania zasługuje 29 – letni  mieszkaniec  Chełmka, który wykazując się dużą odwagą , szybko i sprawnie zareagował na zdarzenie. Jego postawa pozwoliła zapobiec tragicznym w skutkach  konsekwencjom.


AKTUALIZACJA 2 sierpnia 2017

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił 28 – letni mieszkaniec Chełmka, podejrzany o spowodowanie niebezpieczeństwa powszechnego, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób. Mężczyzna rozlał benzynę na stacji paliw, a następnie wyjął z kieszeni zapalniczkę. Sprawcy, za czyn, którego się dopuścił grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W wyniku przeprowadzonych czynności zebrano dowody na podstawie których podejrzanemu przedstawiono zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz zarzut znieważenia policjantów, którego dopuścił się w chwili zatrzymania. W dniu 1 sierpnia br. na wniosek Policji i Prokuratury 28 – latek trafił przed oblicze sędziego, który orzekł wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend