Informacje

CHEŁMEK. Rośnie „Aglomeracja Oświęcimska”

Kultura, oświata, ochrona środowiska, a szczególnie ochrona powietrza, ochrona zdrowia oraz przygotowanie i realizacja wspólnych projektów z dofinansowaniem ze środków zewnętrznych – to tylko niektóre z dziedzin,  w ramach których wolę współpracy na zasadzie partnerstwa zadeklarowały: Gmina Chełmek, Gmina Oświęcim oraz Miasto Oświęcim.

W dniu dzisiejszym na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Chełmku miało miejsce uroczyste podpisane deklaracji współpracy na rzecz tworzenia projektu pn. „Aglomeracja Oświęcimska”.  Trójstronny porozumienie w tej sprawie podpisali włodarze: Burmistrz Chełmka – Andrzej Saternus, Prezydent Miasta Oświęcim – Janusz Chwierut oraz Wójt Gminy Oświęcim – Mirosław Smolarek.

Gmina Chełmek, Gmina Oświęcim oraz Miasto Oświęcim leżą w najbliższym sąsiedztwie. Wspólna polityka regionalna oraz działanie mające na względzie rozwój wszystkich samorządów, stanowi priorytet dla każdego z nich. Mając na uwadze poprawę jakości życia mieszkańców Miasta Oświęcim, Gminy Oświęcim oraz Gminy Chełmek, a także zwiększenie aktywności w obszarze współdziałania samorządów, strony zadeklarowały wolę współpracy na rzecz tworzenia projektu pn. „Aglomeracja Oświęcimska” na zasadzie partnerstwa. Współpraca Stron obejmować będzie między innymi dziedziny związane z: kulturą i oświatą, sportem i turystyką, gospodarką komunalną i komunikacją, ochroną środowiska, a szczególnie ochroną powietrza, ochroną zdrowia oraz przygotowaniem i realizacją wspólnych projektów z dofinansowaniem ze środków zewnętrznych.

W ramach działania na rzecz seniorów już od stycznia 2020, seniorzy z Gminy Chełmek będą mogli skorzystać ze zniżki na pływalni w Oświęcimiu, po uzyskaniu Chełmeckiej Karty Seniora.

www.chelmek.pl

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Natomiast w czasach pisowskiego Starca u nas w starostwie urzędnicy zarabiali po 5 – 10 tysięcy miesięcznie, jeżdzili na wakacje na Bermudy i co pół roku kupowali sobie nowy samochód.

  2. Nie będzie żadnych podwyżek dla najniżej zarabiajacych w urzędach, prędzej etaty poobcinam, niż dam Wam zarobić. Zarabiać kokosy to muszą moi koledzy partyjni, których poobsadzalem w miejskich spółkach a nie plebs. Wam do życia wystarczy miska ryżu, jak to powiedział Mateusz, będąc jeszcze pod parasolem PO, a My wielcy tego miasta nie możemy stracić ani złotówki, tyle mamy jeszcze do wyłudzenia! Więc brać się do roboty nieroby, a nie o podwyżkach myśleć. Ps. Dzięki za głos w wyborach, trochę się baliśmy, że stracimy samorząd, ale jednak tu ludzie nie są zbyt mądrzy.

  3. Po pierwsze – to byłas odpowiedź dla hotinopodobnego trolla, który podaje się za urzędnika z Zaborskiej.
    Po drugie – dokładnie.

  4. Jak ci się nie podoba, to się zwolnij. Firmy budowlane czekają na takich jak ty robotników niewykwalifikowanych.

  5. Panie Prezydencie a czy jak już tak pan współpracuje z Chełmkiem to będą wkońcu godne wynagrodzenia w Urzędzie Miasta Oświęcim dla najgorzej zarabiających pracowników?

Send this to a friend